לימודים בבלגיה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בבלגיה

אם אתם ישראלים שמתעניינים בכל הקשור אל לימודים בבלגיה בוודאי תשמחו לקרוא שבלגיה היא מדינה אירופאית בה שכר הלימוד אינו יקר ומדינה שממוקמת במרחק נסיעה קצרה ברכבת מפריז וברלין.  בנוסף, בלגיה מקדמת את הסטודנטים הזרים ביחס מסביר פנים, מערכת הבריאות ומערך התחבורה הציבורית בה מפותחים ויש מוסדות בלגיים להשכלה גבוהה שמוכרים בכל רחבי העולם בשל המצוינות שלהם ורמת הלימודים הגבוהה.

למידע נוסף על לימודים בחו"ל

קצת על בלגיה

בלגיה היא מדינה פדרלית שמורכבת משלושה מחוזות והאחריות על החינוך במחוזות אלו היא של הקהילה הפלמית, הגרמנית והוולונית. השפות הלאומיות הרשמיות בבלגיה הן גרמנית, צרפתית והולנדית. ברוב האוניברסיטאות בבלגיה יש מרכז לשפות בו ניתן להירשם אל לימודי השפה הצרפתית והגרמנית, או אחת מהן.

יש גם אוניברסיטאות שמשלבות לימודי שפה במסגרת לימודי התואר אליהם נרשמים ויש אוניברסיטאות שמציעות תוכניות מיוחדות לסטודנטים זרים, שעיקרן מחקר. חשוב לקחת בחשבון ששבלגיה רוב מסלולי התואר נלמדים בשפה הגרמנית והצרפתית. עיר הבירה של בלגיה היא בריסל וסטודנטים ישראלים רבים בוחרים ללמוד באחד המוסדות בעיר זו, בלגיה מונה יותר מ- 11 מיליון איש, המטבע בו משתמשים בה הוא האירו ורוב הקהילה היהודית ממוקמת בבריסל ואנטוורפן.

השכלה גבוהה בבלגיה

לימודי השכלה גבוהה בבלגיה נחלקים ל:

  • אוניברסיטאות: בהן מוצעים מסלולי לימוד לתואר הראשון ותארים מתקדמים
  • מכללות: תפקידן של המכללות בבלגיה הן להכין את הסטודנטים למקצועות ספציפיים
  • בתי ספר לאמנות: בבתי הספר לאמנות מוצעים מגוון מסלולי לימוד בתחום האמנות

בבלגיה 6 אוניברסיטאות, 21 מכללות אוניברסיטאיות ו- 17 בתי ספר גבוהים ללימודי אמנות. שכר הלימוד למכללות ולבתי הספר לאמנות נמוך יותר משכר הלימוד הנדרש לאוניברסיטאות. ישראלים שמתעניינים בכל הקשור אל לימודים בבלגיה צריכים לדעת שבמקרים רבים נתינים זרים ישלמו יותר למוסדות להשכלה גבוהה בהשוואה אל ישראלים להם יש אזרחות אירופאית ולכן מומלץ לברר את שכר הלימוד המדויק ישירות אל מול אותה מכללה, אוניברסיטה או בית ספר לאמנות בהם מעוניינים ללמוד.

לימודים בבלגיה – חשוב לדעת

  • ויזה: נתינים זרים שמעוניינים להיכנס אל בלגיה חייבים להציג היתרים מסוימים לכניסה למדינה. עבור ישראלים להם יש דרכון אירופאי, הצגת הדרכון תספיק. ישראלים ללא אזרחות אירופאית חייבים בויזה על מנת להיכנס אל בלגיה.
  • ביטוח רפואי: סטודנטים זרים שמעוניינים בהטבות בכל הקשור אל תחום הבריאות בבלגיה צריכים להצטרף אל MUTUELLE ולשלם עבור ביטוח בריאות. מרבית הסטודנטים הישראלים רוכשים ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל בארץ, ביטוח שמותאם למדינה אליה הם נוסעים, לתקופה הממושכת ולמצבם הבריאותי. ביטוח רפואי לישראלים בבלגיה חשוב מאוד וזאת על מנת להבטיח אפשרות של ביקור אצל רופאים מומחים, בדיקות, תרופות ועוד ללא הוצאה גדולה מאוד של כספים מכיסם הפרטי של הסטודנטים.
  • מלגות: מוצעות מלגות ומענקים רבים לסטודנטים לתארים מתקדמים ולכן משתלם להגיש בקשה למלגה זו או אחרת שתעזור לסטודנט הישראלי.
  • יוקר המחייה: משתנה בהתאם לעיר. עיר הבירה, בריסל יקרה יותר מערים אחרות, מכלן (נכון להיום) היא הזולה ביותר. ניתן לשכור דירות המיועדות לסטודנטים (עם שותפים) כמעט בכל עיר. התחבורה הציבורית נוחה, כך שניתן להגיע כמעט מכל מקום אל מרכזי הערים. הרשמה אל איגוד השוכרים בבלגיה תעזור במידה רבה לכל סטודנט שזוהי הדירה הראשונה אותה הוא מעוניין לשכור בבלגיה.

רמה אקדמאית גבוהה, מדינה יפהפיה ומפותחת, תושבים מקבלי פנים, תחבורה מתקדמת ואפשרות להגיע אל מדינות אירופאיות אחרות ברכבת תוך פרק זמן קצר, כל אלו מובילים סטודנטים רבים להחליט על לימודים בבלגיה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ