לימודים באנגליה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים באנגליה

מדי שנה ישראלים רבים מגישים מועמדות אל מוסדות לימודים באנגליה. המיקום האידיאלי של אנגליה והקירבה הגיאוגרפית שלה לישראל, העובדה ששתי האוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם ממוקמות בה (אוקספורד וקיימברידג'), העובדה שרוב מסלולי התואר השני נמשכים שנה בלבד, התרבות הסטודנטיאלית המפותחת וויזת הסטודנט שמאפשרת עבודה בחצי משרה, גורמים לישראלים רבים להחליט על מעבר לאנגליה למטרת לימודים.

קצת על לימודים באנגליה

ישראלים רבים מחליטים על לימודים באנגליה במסגרת רילוקיישן משום מערכת ההשכלה הבריטית הנחשבת לאחת האיכותיות ביותר בעולם. הלימודים ברמה גבוהה מאוד והאנגלים אינם מתפשרים על איכות הלימוד וההשקעה בלימודים. סטודנט ישראלי לא יהנה מהקלות כלשהן, אלא יידרש לעמוד ברמה של הסטודנט האנגלי ואף יקבל את אותו יחס. ישראלים שמעוניינים ללמוד באוניברסיטה באנגליה חייבים להפגין שליטה בשפה האנגלית ברמת שפת אם, דבר שכולל כתיבה, קריאה והבנה.

כדאי גם לקרוא על:

שכר לימוד ומלגות

חשוב לדעת שתעריפי שכר הלימוד באוניברסיטאות באנגליה גבוהים מאוד, אך יש אפשרות להגיש בקשה למלגות מלאות או חלקיות ללימודי תארים מתקדמים. שכר הלימוד משתנה ממוסד אקדמאי אחד לאחר, כאשר שכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות או המכללות הציבוריות נמוך יותר מאוניברסיטאות ומכללות פרטיות באנגליה. חשוב לדעת שלא רק סוג המוסד הוא זה שיכריע לגבי שכר הלימוד אלא גם התואר אותו מתכננים ללמוד והמקצוע אותו מתכננים ללמוד. לדוגמה, שכר לימודים באנגליה בעבור מסלול לימודי אמנות לתואר הראשון יהיה נמוך יותר משכר הלימוד שיידרש עבור מקצועות קליניים. כמו כן, תואר שני יעלה בדרך כלל יותר מתואר ראשון. אם יש לכם דרכון אירופי, תשלמו פחות.

לימודים באנגליה

תנאי קבלה לתואר הראשון והשני

  • תואר ראשון: יש להמציא ציוני תעודת בגרות וציון מבחן IELTS. בחלק מהמסלולים הסטודנטים נדרשים לעבור ראיון קבלה ו/או מבחני כניסה. טפסי המועמדות יוגשו באמצעות המערכת הממוחשבת UCAS.
  • תואר שני: הגשת המועמדות תיעשה ישירות אל מול המוסד האקדמאי בו תהיו מעוניינים ללמוד. יש להמציא ציוני תואר ראשון, תוצאות מבחן IELTSולעבור מבחן כניסה או ראיון קבלה.

לימודים באנגליה – חשוב לדעת

  • תאריך תחילת לימודים: כל אוניברסיטה קובעת את תאריך תחילת הלימודים שלה.
  • מלגות: בתואר ראשון אין מלגות, רק בתארים מתקדמים.
  • ויזת סטודנט לימודים באנגליה: בכדי ליהנות מלימודים ועבודה באנגליה יש להמתין עד שמקבלים את מכתב הקבלה (CAS) מהאוניברסיטה או בית הספר הפרטי בו מעוניינים ללמוד ורק אז  להגיש את כל המסמכים הנדרשים (מתורגמים לאנגלית).
  • עבודה: ויזת סטודנט באנגליה מאפשרת עבודה במשרה חלקית במהלך הלימודים (20 שעות שבועיות).
  • יוקר המחייה: לימודים באנגליה משמע יוקר מחייה. הכל יקר באנגליה, אך יש הנחות לקהל הסטודנטים בכל הקשור אל תחבורה ציבורית, תרבות ועוד. יש להגיע עם הון עצמי לאנגליה.
  • בריאות: החשיבות של ביטוח רפואי פרטי לישראלים השוהים באנגליה למטרת לימודים, גבוהה. אמנם ביטוח הבריאות במדינה הינו בחינם לסטודנטים שלומדים במתכונת מלאה לתארים, אך רוב הסטודנטים הישראלים רוכשים ביטוח רפואי פרטי שמיועד לישראלים ששוהים בחו"ל לתקופות ממושכות וזאת על מנת להימנע ממצב של המתנה ארוכה לרופא משפחה ורופאים מומחים.

לימודים באנגליה הם חלומם של ישראלים רבים. האוניבריסטאות היוקרתיות, המרצים הנפלאים, האווירה הבריטית, האווירה הסטודנטיאלית העשירה ועוד גורמים לישראלים רבים להגיש מועמדות לאוניברסיטאות ומכללות באנגליה מדי שנה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ