לימודים בספרד

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בספרד

ספרד היא אחת מהמדינות האטרקטיביות ביותר לסטודנטים ברחבי העולם וזאת משום האוניברסיטאות האיכותיות, רמת הלימודים הגבוהה, היחס האישי אל הסטודנטים, תנאי המחייה הנהדרים והיופי של המדינה.

לימודים בספרד - מערכת ההשכלה הגבוהה בספרד

לימודים בספרד נחלקים ללימודים באוניברסיטאות ציבוריות ואוניברסיטאות פרטיות. חלק מהאוניברסיטאות הפרטיות משתייכות אל הכנסיות וחלק אחר משתייכות אל גופים פרטיים בעלי שם בספרד ומחוצה לה. נכון להיום יש כחמישים אוניברסיטאות ציבוריות בספרד וקרוב לעשרים אוניברסיטאות פרטיות.

ישנם מסלולי לימוד אקדמאיים רבים במגוון רחב של תחומים וכל אדם המעוניין לעשות רילוקיישן לספרד למטרת לימודים יוכל למצוא את אותו מסלול לימודי בו הוא מעוניין. הדבר היחיד שהוא יצטרך לקחת בחשבון הוא שחלק ממסלולי הלימוד מתנהלים באנגלית וחלק גדול בספרדית. אם אתם, אגב – עושים רילוקיישן עם בן או בת זוג, כתבנו מאמר על תעסוקה אפשרית עבורו – קראו כאן.

האוניברסיטאות פזורות בכל רחבי המדינה, אך חלק הארי שלהם ממוקם בערים הגדולות והמפורסמות של ספרד, כמו למשל מדריד, מלגה, ברצלונה, קאדיז ועוד. תואר ראשון אורך ארבע שנים, תואר שני כשנתיים ודוקטורט כארבע שנים ויותר. הכללים משתנים לגבי חלק ממסלולי הלימוד, כמו למשל מסלול לימודי הרפואה שנמשך שש שנים.

לימודים בספרד

קראו גם:

תנאי הקבלה לאוניברסיטאות בספרד

כל ישראלי שמעוניין ללמוד באוניברסיטה בספרד יצטרך להציג תעודת בגרות מלאה. בנוסף, הסטודנטים הזרים  מחויבים לעבור מבחן קבלה שנקרא 'סלקטאיבידאט' ונערך על ידי האוניברסיטה בה הסטודנט ירצה ללמוד (הציון במבחן ממחיש את רמת שליטתו של הסטודנט בשפה הספרדית). יש גם אוניברסיטאות בהן הסטודנטים ידרשו לשפה אירופאית שנייה. הציון הממוצע של הסטודנט וזה שישמש לקבלה לאוניברסיטה יהיה ציון משולב של מבחן הקבלה וממצוע תעודת הבגרות.

כיוון שנדרשים כל מיני אישורים, כמו למשל אישור של תעודת הבגרות שמתורגמת לספרדית ואישור עמידה בהצלחה במבחנים, ההמלצה היא תמיד להתחיל בהכנות המקדימות ללימודים כשנה מראש. טרם אתם מתחילים בכל התהליך חשוב לוודא שהאוניברסיטה בה אתם מעוניינים ללמוד והתואר אותו היא מספקת מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל.

מגורים בספרד לצורך לימודים

דברים שחשוב לדעת על לימודים בספרד

  • מיקום אידיאלי: ספרד קרובה לישראל (מרחק של חמש שעות טיסה לישראל).
  • שכר לימוד: עלות שכר הלימוד מסובסדת באוניברסיטאות הציבורית גם לזרים.
  • שפות חובה: חובה לדעת שתי שפות אירופאיות ברמה אקדמאית.
  • תחילת לימודים: הלימודים מתחילים בחודשים ספטמבר – אוקטובר.
  • יוקר המחייה: מחירי השכירות גבוהים , אך מחירי המזון, התחבורה הציבורית וכל שאר הדברים אינם יקרים ולעיתים אף יותר זולים מישראל. יש לקחת בחשבון שעלויות המחייה משתנות בהתאם לעיר בה בוחרים ללמוד.
  • אישורים: טרם הלימודים יש להמציא גיליון ציוני תעודת בגרות מתורגם ומאושר, אישור בריאות, תעודת יושר (ממשטרת ישראל) וציונים של מבחן ה – SELECTIVIDAD.
  • הכרת המדינה: לימודים בספרד מתאימים רק לאנשים שיודעים ספרדית.
  • ויזה: יש להגיש בקשה ויזת סטודנט בספרד רק לאחר שקיבלתם אישור שאכן התקבלתם ללימודים באוניברסיטה זו או אחרת במדינה. יש להגיש את הבקשה באמצעות שגרירות ספרד בישראל.
  • עבודה: יש לקחת בחשבון שאי אפשר לעבוד בספרד עם ויזת סטודנט, אלא אם מוצאים עבודה בחברה ישראלית.

מעוניין לחוות לימודים בספרד? מעוניינים ליהנות מהיופי, התרבות, ההיסטוריה ורמת הלימודים הגבוהה של אחת המדינות האירופאיות התיירותיות ביותר? למדו את השפה והגישו בקשה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ