רילוקיישן לגרמניה

דף הבית >> רילוקיישן >> רילוקיישן לגרמניה

בעשור האחרון ישראלים רבים מחליטים לבצע רילוקיישן לגרמניה אם למטרת תעסוקה או לימודים. איך גרמניה הפכה ליעד כל כך "חם" בקרב ישראלים, בדגש על ברלין? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

גרמניה – כרטיס ביקור

גרמניה שמכונה בשם 'הרפובליקה הפדרלית של גרמניה' היא מדינה שממוקמת ביבשת אירופה ומוכרת כמדינה מובילה באירופה בתחום המסחר, התעשייה, הכלכלה והתרבות. גרמניה כוללת 16 מדינות ולכן חשוב להגיע להחלטה ברורה לגבי אותה מדינה בגרמניה אליה מעוניינים לצאת לרילוקיישן.

עיר הבירה של גרמניה היא ברלין, הנשיא שלה הוא יואכים גאוק, האיחוד המפורסם של גרמניה שאופיין בשבירת חומת החיץ בין צידה המזרחי למערבי נעשה באוקטובר 1990, האוכלוסייה שלה מונה מעל ל- 80 מיליון נפש, שפת האם היא גרמנית ורוב הגרמנים שולטים היטב גם בשפה האנגלית. המטבע בו סוחרים בגרמניה הוא האירו. התרבות הגרמנית היא אחת העשירות והידועות ביותר ברחבי אירופה ופעמים רבות מדינה זו נקראת 'ארץ ההוגים והמשוררים'. תרבות זו כוללת מלחינים, משוררים, סופרים, פילוסופים. תיאולוגים ומדענים, כמו למשל באך, בטהובן, וגנר, היינריך היינה, גתה, ניטשה, קאנט, שופנהאואר והרשימה עוד ארוכה...

רילוקיישן לגרמניה – חשוב לדעת

אחד היעדים הפופולאריים ביותר לרילוקיישן בגרמניה היא עיר הבירה, ברלין. הסיבות לכך הן העושר של עיר זו מכל אספקט אפשרי, העובדה שיוקר המחייה נמוך בה ביחס לערי בירה אחרות באירופה והעובדה שבברלין  וסביבתה יש אוניברסיטאות ומכללות רבות המתאימות לכל ישראלי שהחליט לבצע רילוקיישן למטרת לימודים בגרמניה, כמו למשל אוניברסיטת הומבולדט, האוניברסיטה החופשית של ברלין ועוד. קיראו עוד על לימודים בחו"ל.

  • המקצועות הנדרשים: תחומי התעסוקה לגביהם קיימת דרישה ברוב חלקי גרמניה הם מכירות, תכנות מחשבים, ניהול פרויקטים, ראיית חשבון, ניהול פיננסי ועוד.
  • עבודה בגרמניה: נכון לעשור האחרון גרמניה מהווה את אחד היעדים האטרקטיביים ביותר לרילוקיישן. גרמניה היא מדינה סוציאלית, שמספקת רמת שכר גבוהה (ביחס לישראל), שבוע העבודה בה מורכב מחמישה ימים בשבוע, לכל עובד יש זכויות רבות וחוקים שמגנים עליו, כל אחד מקבל פנסיה מטעם מקום העבודה, ימי חופשה ושכר המינימום נחשב לגבוה ביחס למדינות אירופאיות אחרות. התנאים הסוציאליים תמיד יקבעו בהתאם לסטטוס של אותו אדם שמעוניין ברילוקיישן לגרמניה.
  • תנאי מחיה: בברלין, היצע הדירות גדול, שכר הדירה סביר והעלויות על מיסוי, תחזוקה וחשבונות נוספים לחברות פרטיות עומד על ממוצע של כ- 250 יורו.
  • ביטוח בריאות: אם אינכם משתייכים אל האיחוד האירופאי יש לקחת בחשבון שלא תהיו זכאים לביטוח רפואי והטבות מסוימות בגרמניה ולכן חשוב מאוד לרכוש ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל וזאת בהתאמה מלאה לסטטוס שלכם (רווקים או בעלי משפחה) והתקופה בה אתם מתכננים לשהות בעיר במסגרת בגרמניה.
  • מזון: מסתכם בממוצע של כ-1200 אירו לחודש.
  • מס הכנסה: תידרשו לשלם על פי מצבכם המשפחתי. כמו כן, תידרשו לשלם דמי ביטוח לאומי גרמניים והיטלים נוספים.

לסיכום, רילוקיישן לגרמניה יכול להיות חוויה מופלאה באחת המדינות העשירות ביותר, הן מבחינה היסטוריה, כלכלה ותרבות. אם אתם מעוניינים לחיות במדינה שונה ובעלת תרבות עתיקת יומין למספר שנים, ההחלטה על רילוקיישן לגרמניה היא בהחלט ההחלטה הנכונה. בהצלחה!

קראו על 5 מיתוסים שנפצנו לכם על שילוח מכולה לחו"ל

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ