לימודים ברוסיה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים ברוסיה

בשנים האחרונות ישנה התעניינות גוברת בקרב ישראלים בלימודים ברוסיה. מטבע הדברים, מדובר בישראלים שנולדו או שהוריהם נולדו במדינות חבר העמים לשעבר.

כיום האוניברסיטאות ברוסיות מציעות מעבדות מתקדמות, מרכזי מחקר מבוקשים, ורוסיה נחשבת לאחת המדינות המתקדמות והמבוקשות בכל הנוגע ללימודים אקדמיים בחו"ל. אז מדוע כדאי לשקול לימודים ברוסיה? במסגרת של רילוקיישן? כל הסיבות לפניכם:

השכלה ותרבות גבוהה

רוסיה, למרות המשבר שעבר עליה, נחשבת לאחת המדינות המתקדמות בעולם מבחינת השכלה. ברוסיה ניתן למצוא  רמת מחקר גבוהה במיוחד.

שפה נפוצה

כיום 350 מיליון אנשים ברחבי העולם הינם דוברי רוסית, משום כך, כדאי מאד ללמוד את השפה הרוסית שהיא גם השפה של סופרים רבים והיא נחשבת שפה עשירה ומלאה.

מידע נוסף על רוסיה באתר ישראלים בחו"ל:

תחומי לימוד ברוסיה

בדומה להונגריה, אחד התחומים המבוקשים ביותר ברוסיה  זה לימודי רפואה (הרחבה בהמשך), הנחשבים גם לאיכותיים במיוחד. מעבר ללימודי רפואה ברוסיה, תחומים מבוקשים נוספים הם רוקחות, הנדסה, מדעי הרוח, ומגוון לימודים גם בשפה האנגלית, במסלולים של שלוש שנים, שש וחמש שנים. באוניברסיטאות השונות ניתן לעשות דוקטורט ופוסט דוקטורט.

לימודי רפואה ברוסיה

כאמור, אחד התחומים המבוקשים ביותר ללימודים ברוסיה הם לימודי רפואה.

המוסדות האקדמיים ברוסיה, ובעיקר בערים מוסקבה ופטרבורג, צברו לאורך השנים מוניטין חיובי במיוחד, שהגיע לרחבי אירופה, לארה"ב וגם לישראל. שילוב של רמה אקדמית גבוהה במיוחד, שכר לימוד סביר (במקרים מסוימים אפילו סמלי או חינם) ועלות מחייה נמוכה יחסית במדינה, הפכו את רוסיה לאופציה מאד אטרקטיבית עבור מי שמבקש ללמוד רפואה במדינה.

על מנת להתקבל ללימודי רפואה ברוסיה, בדרך כלל תידרשנה בגרות מלאה ובדגש על מקצועות כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה ופיזיקה באופן מוגבר. מעבר לכך, תידרשו לעבור קורס הכנה לרפואה וברוב המקרים גם ידיעת השפה הרוסית (למרות שבחלק מהמקומות ניתן ללמוד רפואה גם באנגלית).

  • עלויות לימודי רפואה ברוסיה: בעלי אזרחות רוסית, או סטודנטים שמגיעים מחבר המדינות לשעבר כמו קזחסטן, בלרוס וכו' - שכר הלימוד ככל הנראה יהיה נמוך במיוחד או אפילו בחינם (יש לבדוק זאת מול המוסד האקדמי הספציפי). בעלי אזרחות זרה ישלמו בממוצע 4000$ לשנה אקדמית ללימודי רפואה וקצת יותר (כ-5000$) עבור רפואת שיניים. כמו כן, ישנה עלות של קורס כניסה ללימודי רפואה שיכול להגיע גם הוא לכמה אלפי דולרים בודדים.

מעבר להוצאות הלימודים יש הוצאות מחייה שוטפות. התקציב הממוצע עבור סטודנט שחי יחסית בצניעות הינו 600-700$ בחודש - אך זה מאד תלוי באם אתם לומדים במוסד אקדמי עם מעונות או לא.

כיצד מתקבלים ללימודים ברוסיה?

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון באחת מהאוניברסיטאות ברוסיה, תצטרכו להציג את תעודת הבגרות שלכם בתרגום לאחת מהשפות: אנגלית, רוסית, או צרפתית ולאחר מכן לעבור מבחן בו תבדקו אם אתם שולטים בשפה הרוסית.

כמה זמן נמשכת שנה אקדמאית ברוסיה?

ברוסיה בדומה לארץ - שנה אקדמאית נמשכת עשרה חודשים, והיא מחולקת לשני סמסטרים עם חופשת חורף קצרה שבה יוצאים הסטודנטים לחופשה של שבועיים, וחופשת קיץ בה יוצאים הסטדנטיים לחופשה של חודשיים!

איזה אוניברסיטאות פופולאריות ברוסיה

האוניברסיטאות הפופולאריות ברוסיה בעיקר ללימודי הרפואה הינם אוניברסיטת פוליטכיניקו הנמצאת בסנט פטסבורג והאוניברסיטה אקדמית הרפואית הנמצאת במוסקבה.

בשתי האוניברסיטאות ישנה התמחות ברפואה ובהן מעבדות מחקר מפותחות ומסלולי לימוד רפואה המוכרים גם בארץ. באוניברסטה במוסקה לומדים כיום כשמונת אלפים סטודנטים זרים והיא נחשבת מצויינת במיוחד. 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ