לימודים בקנדה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בקנדה

החלטתם ללכת על לימודים בחו"ל? ברכות. קנדה מהווה את אחד היעדים האטרקטיביים להגירה ובשנים האחרונות היא גם הפכה כיעד אטרקטיבי ללימודי תארים גבוהים. אם אינכם בטוחים שקנדה היא אכן המדינה בה אתם מעוניינים ללמוד, אנו מביאים בפניכם את כל אותן נקודות חשובות שיובילו אתכם לאחת ההחלטות החשובות בחייכם.

לימודים בקנדה

קנדה על קצה המזלג

קנדה היא אחת המדינות הגדולות ביותר בעולם (שנייה אחרי רוסיה) והמדינה הממוקמת בצד הצפוני ביותר ביבשת צ. אמריקה. עיר הבירה שלה היא אטווה. בראש קנדה עומדת מלכה, השפות הרשמיות של קנדה הן גם אנגלית וגם צרפתית ויש בה מעל ל-35 מיליון נפש.   

קנדה זו מדינה יפהפייה, המרחבים בה עצומים, יש בה ערים גדולות ומודרניות, קהילה יהודית גדולה ואנשים רבים טוענים שהיא דומה במידה רבה לארצות הברית אך המנטאליות של האנשים בה רגועה יותר והאווירה נינוחה.

בקנדה יש לפחות 150 אוניברסיטאות ומעל ל- 200 מכללות. חשוב לדעת שהאוניברסיטאות מעניקות תארים אקדמאיים ואנשים בהם עוסקים במחקר ואילו במכללות ניתנים תארים כלליים (תואר ראשון) ודיפלומות.   נכון להיום מדי שנה מגיעים לקנדה יותר מ- 100 אלף סטודנטים מתוך מטרה אחת: ללמוד. קנדה נחשבת למדינת הגירה ומתירנית יחסית בכל הנוגע לקבלת תושבות קבע ואזרחות במדינה.

לימודים בקנדה - חשוב לדעת

  • תנאי קבלה: כמו ברוב המוסדות האקדמיים בעולם, חשוב לדעת שבקנדה כל אוניברסיטה ומכללה קובעות את תנאי הקבלה שלהן.
  • זמנים: פתיחת השנה הסטודנטיאלית היא בחודש ספטמבר וסיומה במאי.
  • שפה: יש מוסדות שמלמדים באנגלית ויש שבצרפתית. חשוב לברר זאת. יש גם אוניברסיטאות שמאפשרות לימודים בשתי השפות.
  • הכרה ישראלית: חשוב לדעת שיש בישראל כללי רישוי ברורים ושם נקבעת ההכרה הישראלית בתואר מקנדה. טרם ההרשמה יש לברר האם אותו מסלול לימודים אליו אתם מעוניינים להירשם אכן מוכר על ידי הלשכה שאחראית על הדיפלומות והתארים בישראל.
  • שכר לימוד: המחירים משתנים ממוסד לימודי אחד לאחר והמיקום של האוניברסיטה משפיע פעמים רבות על קביעת שכר הלימוד על ידה.
  • ויזת סטודנט: ויזת הסטודנט בקנדה מאפשרת עבודה במקביל ברחבי הקמפוס. יש מוסדות מסוימים שמאפשרים גם עבודה מחוץ לקמפוס ויש לברר זאת מראש.

תארים בקנדה

  • תואר ראשון: לימודי התואר נמשכים בין 3-5 שנים והדבר תלוי בתחום התואר. בדרך כלל משך התואר בלימודי ההנדסה והעיצוב הם 4 שנים. תנאי הקבלה של התואר אמנם משתנים ממוסד אחד לאחר אך ברוב המוסדות יש דרישה לתעודת בגרות מתורגמת וחתומה על ידי נוטריון, רף ציונים מינימאלי והוכחה לרמת ידע נדרשת באנגלית.
  • תואר שני: לימודי תואר שני נמשכים 1-2 שנים וסטודנטים זרים רבים נרשמים למסלולי מינהל עסקים, אמנות והנדסה. הדרישות הבסיסיות לתואר שני הן בדרך כלל תעודת תואר ראשון וכל אוניברסיטה קובעת את תנאי הקבלה שלה. יש מסלולים בהם נדרש ניסיון תעסוקתי ובדרך כלל נדרש מבחן GMAT.

לסיכום, קנדה פותחת את שעריה לסטודנטים זרים ומאפשרת להם ליהנות ממסלולי לימוד רבים ואפשרויות תעסוקה בעת הלימודים, דבר שגורם לסטודנטים זרים רבים לעבור לקנדה לחיות וללמוד שם. בטרם מעבר לקנדה או לכל מדינה אחרת לצורך העניין, כדאי להכיר עוד את תהליך הרילוקיישן. במדריך שלנו על רילוקיישן תמצאו מידע מקיף על הנושא. בהצלחה!

לימודים בחו"ל בעוד יעדים אטרקטיביים בעולם:

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ