לימודים בהונגריה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בהונגריה

הלימודים בחו"ל נחשבים בקרב ישראלים רבים לחוויה ולאתגר מבוקשים ביותר. כאשר אחד היעדים המבוקשים הוא הונגריה היות והלימודים בהונגריה נחשבים למתקדמים ביותר בתחום הרפואה.

יש לכך סיבות רבות, בניהן אוניברסיטאות רבות ואיכותיות, תוכניות לימוד מגוונות, התאמות מיוחדות לסטודנטים זרים, תואר יוקרתי ומתקדם, סטאז' מקצועי באירופה ועוד. 

לכן, אין זה מפתיע שהונגריה הפכה ליעד מבוקש בקרב ישראלים, וסטודנטים רבים רואים בלימודים בגרמניה כהזדמנות ללמוד רפואה ולהתמקצע בתחום התמחות ספציפי.

כל זאת יחד עם שילוב של חוויה ייחודית ואופציות להשתלב בשוק העבודה של עולם הרפואה באחת המדינות המתקדמות באירופה. 

מוסדות הלימודים בהונגריה?

כאמור, הלימודים בחו"ל מהווים חוויה ייחודית, מבוקשת ופופולארית עבור הסטודנטים ישראלים ובייחוד הלימודים בהונגריה. לכן, ישראלים שהחליטו כי הם מעוניינים בלימודים בהונגריה בכלל, ולימודי רפואה בפרט, יראו כי להונגריה יש ארבע אוניברסיטאות בהם יוכלו ללמוד: סמלוויש בבודפשט, סנט -אישטבן בסגד, פץ' בעיר פץ' והאוניברסיטה של דברצן.

אוניברסיטאות אלה נחשבות ליוקרתיות, בעלות רמת לימודים גבוהה ומציעות תעודת דוקטורט איכותית ומקצועית, הסיבות לכך הן:

  • הסטודנט הישראלי יוכל לבחור מבין מגוון תחומי התמחות ברפואה אותם מציעות האוניברסיטאות. למשל, רפואת שיניים, וטרינריה, רוקחות, פיזיותרפיה ועוד.

  • האוניברסיטאות מציעות תוכניות לימודים בשפה אנגלית המותאמות במיוחד לסטודנטים הזרים.

  • כל אוניברסיטה מציעה חווית לימודים שונה, בין אם חוויה דינאמית של העיר ובין אם חוויה רגועה יותר בפרברים.

  • האוניברסיטאות שמות דגש על שילוב בין לימודים מחקריים לבין לימודים מעשיים ויישומיים במטרה להכשיר את הסטודנטים ולמקצע אותם להתמודדות עם האתגרים שעולם הרפואה דורש.

    לכן, על מנת לקבל את תעודת הדוקטורט הנחשקת, נדרש מהסטודנטים לבצע סטאז' באחד מבתי החולים בהונגריה בו הם יתנסו בזמן אמת בתחום ההתמחות אותו בחרו.

כך שניתן לומר, כי ללימודים בהונגריה יש יתרונות בולטים מבחינת מגוון האוניברסיטאות, המענה לסטודנטים הזרים, תחומי הלימוד השונים של עולם הרפואה, רמה אקדמית מקצועית שמעניקה תעודת דוקטורט יוקרתית המוכרת באיחוד האירופאי, בישראל, בארה"ב ועוד.

כל אלה יכשירו את הסטודנטים להיות רופאים מובילים ואיכותיים בעולם הרפואה ויכינו אותם לשוק העבודה על מנת להבטיח שהבוגרים יהיו רופאים מבוקשים בכל מוסדות העבודה שעולם הרפואה מציע בארץ ובעולם. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה עבור לימודים הונגריה לתעודת דוקטורט מהווים יתרון בולט ללימודים בהונגריה עבור הישראלים היות והם אינן מחמירים ורמתם סבירה.

תנאי הקבלה דורשים בין היתר תעודת בגרות מלאה יחד עם ראיון אישי ומבחני קבלה שמטרתם לבדוק את הידע בתחומים שונים הרלוונטיים לתחילת לימודי רפואה, למשל פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, אנטומיה, אנגלית ועוד. בחינות אלה יכולות להתקיים בכתב או בעל פה לפי דרישתה של כל אוניברסיטה.

יש לציין כי ישנן אוניברסיטאות שגם דורשות מכינה קדם רפואית לצורך הלימודים בהונגריה בתחומי רפואה.

עלויות ושכר לימוד

סיבה נוספת שמסבירה מדוע הלימודים בהונגריה נחשבים לאיכותיים ומקצועיים היא שכר הלימוד שנחשב ליקר יחסית ועומד על כ-12,500$ לשנה אקדמית.

חשוב לציין כי ישן עלויות נוספות עבור הלימודים בגרמניה בכלל ולימודי רפואה בפרט. למשל, עלות עבור מבחני הקבלה שיכולה להגיע עד ל-750$, דמי הרשמה שמגיעות עד ל-450$, מכינות שונות לרפואה המסייעות בתהליכי ומבחני הקבלה שעלותן יכולה להגיע עד כ-12,000$ ועוד.

יש לזכור גם כי עבור הלימודים בהונגריה נדרשת ויזת לימודים שעולה כ-110$ לכל שנה אקדמית, ולכן נדרש לזכור לחדש אותה מדי שנה.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ