לימודי תואר שני

מתעניינים לגבי לימודים בחו"ל? לימודים לתואר שני - Graduate Degree. שני התארים השניים שניתן ללמוד בארה"ב הינם המסטרס והדוקטורט.  בשניהם מעורבים עבודת מחקר ולימודים עיוניים. השוני בלימודים לתואר השני הוא בכך שהלימודים הם ספציפים ומעמיקים יותר. העבודה היא יותר עצמאית מאשר בלימודי התואר הראשון. במהלך התואר תדרש לתת פרזנטציות, להשתתף בסימנרים, לכתוב עבודות. 

כמו בתואר הראשון, השיטה גם כאן היא שעבור כל קורס שתשלים תקבל מספר קרדיטים, בדרך כלל בין 3-4. 
סטודנט יקבל 24 נקודות קרדיט לשנה אקדמית באוניברסיטה הפועלת בשיטת שני הסמסטרים. 

תואר Masters

את התואר הזה ניתן לקבל בכל מיני תחומים. ישנם שני סוגי תוכניות - אקדמית ומקצועית. 
מסטרס אקדמי

M.A - Master of Arts & M.S - Masters of Science: הינם תארים בתחום האומנויות, המדעים ומדעי החברה. M.S מקבלים גם בתחומים כמו הנדסה וחקלאות. הדגשים הם על מחקר מקורי, מתודולוגיה מחקר ותחקירי שטח

התוכניות הללו דורשות בין 30-60 שעות קרדיט וניתן להשלימן תוך שנה או שנתיים של לימודים מלאים והם גם יכולים להקפיץ אותך היישר לדוקטורט.

תוכניות רבות מציעות אופציות לתיזה ובלי תיזה. התואר הוא שווה בשני המקרים, אן הדרישות האקדמיות הן שונות במעט. סטודנטים במסלול ה- Non-Thesis לוקחים יותר קורסים במקום מחקר וכתיבה של התזה ובנוסף גם נבחנים בתום כל קורס. סטודנטים במסלול של תיזה עוברים בחינה בע"פ המכסה גם את החומר שנלמד וגם את התיזה. 

מסטרס מקצועי

מטרת תוכניות הלימוד הללו הוא לקדם את הלומדים בהם לכיוון מקצוע כלשהוא. תארים מסוג זה הינם "סופים" (terminal) בכך שהם לא מובילים לדוקטורט. סוג התארים הינם M.B.A תואר שני בעסקים, M.S.W. תואר בעבודה סוציאלית, M.Ed תואר שני בחינוך, M.F.A. תואר שני באומנויות. גם לימודי עיתונאות, יחסים בינלאומיים, ארכיטקטורה ותכנון ערים נכללים בסוג התואר הזה.

הלימודים בתואר השני במקצועות הנ"ל מיועדים ליישום מקצועי מיידי לאחר הלימודים יותר מאשר למחקר מקורי בתחום הנלמד. הלימודים בהם מובנים יותר מאשר תואר שני במסלול האקדמי והסטודנטים נדרשים לעיתים ללמוד את אותה תוכנית, האורכת בין שנה ל- 3, תלוי במוסד ובתחום הנלמד. 

בתארים אלה נדרשות בין 38-48 יחידות ובד"כ אין בהן את האופציה לכתיבת תזה. לא תמיד יש דרישה לכך שהתואר הראשון יהיה באותו תחום, אך יתכן כי יהיו מוסדות שידרשו סוג מסוים של לימודים בתחום דומה או בתחום הזה. 

השוני בין שני התארים מתמקד ברצון הסטודנט להמשיך לדוקטורט או לאו. 
ישנם מוסדות אקדמים שיגבילו קבלת סטודנטים רק לכאלה שיש להם הפוטנציאל להמשיך לדוקטורט. מוסדות אחרים דורשים השלמה של תואר שני לפני קבלתם לדוקטורט.

מכיוון שהנהלים משתנים בין מוסד אקדמי אחד למשנהו וגם בינות הפקולטות עצמן, יש טעם ללמוד את הנושא היטב באוניברסיטה שאליה אתם מבקשים להירשם. 

לימודי דוקטורט 

לימודי הדוקטורט נועדו להכין את החוקרים ובמקרים רבים את הדור הבא של המרצים באוניברסיטאות. 
התואר הנפוץ ביותר הוא ה- Ph.D - Doctor of Philosophy. תארי דוקטור אחרים הם Ed.D - Doctor of Eductaion או D.B.A. - Doctor of Business Administration. הלימודים לדוקטורט כרוכים בהשתתפות בשיעורים מתקדמים, סמינרים ובכתיבה שלdissertatio n המתאר את מחקרו המקורי של הסטודנט, תחת הדרכתו של יועץ אקדמי. 


הסטודנט עובר בחינה מקיפה בין 3-5 שנים ללימודיו ולאחר השלמה של כל חובותיו האקדמים וכשהיועץ האקדמי ממליץ שהסטודנט מוכן. בחינה זו נועדה לראות אם הסטודנט מסוגל להשתמש במידע ובתובנות שרכש לאורך השנים בצורה מקורית ומעניינת. על הנבחנים להדגים הבנה מקיפה של החומר שלמדו במשך אותן שנים. במידה והסטודנט עבר את הבחינה בהצלחה, תם שלב הלימודים עצמם ומתחיל הזמן שבו הוא מתרכז במחקר שלו. 

את התואר מקבל למי שכתב תזה מקורית והגן עליה בפני צוות הפקולטה המתמחים בתחום. תקופה זו יכולה לארוך 2-3 שנים נוספות.
לסיכום, על מנת להשלים את הדוקטורט יכולים לעבור בין 5 - 8 שנים מתום התואר הראשון, תלוי בתחום.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ