לימודי תואר ראשון

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בארה"ב >> לימודי תואר ראשון

הלימודים לתואר ראשון בארה"ב בנויים כך שבשנתיים הראשונות הסטודנטים ירחיבו את אופקיהם במגוון נושאים -General Education Requirements. לאחר שנתיים מצפים מהסטודנט לדעת באיזה תחום הוא רוצה להתמחות. במקרים מסוימים תוכל גם לבחור ב- Minor שהוא נושא משני שבו תרצה להתמחות.

אחרים, "מוכווני מטרה" יודעים במה הם רוצים להתמחות מהיום הראשון. בחירת הקורסים שלהם תשקף את בחירתם. כך שבין אם בחרתם ללמוד הנדסת חשמל או לימודי מדעי ההתנהגות - כדאי שתכינו את עצמכם מראש ותבררו את כל הפרטים בנוגע לתהליך בחירת הקורסים.

ציונים ושיטות קרדיט

תסיים את לימודיך באוניברסיטה אמריקאית כאשר תגיע ל 130-180 נקודות (Cradits). כל קורס שלוקחים באוניברסיטה מעניק לך 3-4 נקודות קרדיט. לפעמים משתמשים במונח "Unit", לפעמים גם ב - "Hours".

שיטת הציונים הנהוגה הינה כדלהלן:

  • 90%-100% - A
  • 80%-89% - B
  • 79%-70% - C
  • 69%-60% - D
  • 59%-50% - E
  • 0%-49% - F

סוגי הקורסים

  • :Core Courses שיעורים אלה מהווים את הבסיס ללימודים לתואר והינם חובה לכל הסטודנטים. מדובר בקורסים במתמתיקה, אנגלית, מדעי הרוח, מדעי החברה ועוד. יש אוניברסיטאות המחייבות אחוז גדול של שיעורים מגון אלו ויש הפחות. 
  • :Major Courses קורסים המשקפים את בחירתו של הסטודנט להתמחות בנושא מסוים. ישנן אוניברסיטאות המאפשרות double major, כלומר שני נושאים שניתן להתמקד בהם. שיעורים אלו מהווים בין רבע לחצי ממספר השיעורים הכללי הנדרש לתואר ראשון. 
  • :Minor Courses נושא משני שהסטודנט מבקש להתרכז בו. אחוז השיעורים הינם כמחצית מה- Major.
  • :Elective Courses קורסים במגוון נושאים שניתן לקחת אותם על מנת להשלים את נקודות הקרדיט לתואר. 

מה זה GPA? 

כל סטודנט מסיים את התואר עם GPA - Grade Point Average. זהו הציון הממוצע לכל הקורסים שלמדת בהם. רוב האוניברסיטאות משתמשות בסולם של 4.0 יש כאלה גם של5.0.

על מנת לחשב את ה- GPA, יש לקחת את הערך המספרי המשויך לכל ציון שקבלת בכל קורס (בדרך כלל 4 נקודות ל- "A", 3 נקודות ל- "B" וכו'), להכפיל את המספר הזה במספר הקרדיטים שנותן כל קורס. לבסוף יש לחבר את המספרים הללו ביחד ולחלק בסה"כ הקרדיטים של הקורסים. 

סה"כ

מספר הקרדיטים

ערך מספרי

ציון

12

3

4.0

A

9

3

3.0

B

6

3

2.0

C

27 (סכום הסה"כ) חלקי 9 (סכום הקרידטים) = 3.0 שהוא ה- GPA. 
על מנת להיות מצטיין, עליך לעמוד בקרדיטים נוספים או לכתוב תזה. הפרטים המדויקים משתנים ממוסד למוסד. ישנן גם רמות של הצטיינות בסדר יורד - summa cum laude, magna cum laude ו- cum laude.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ