איך שומרים על הזהות היהודית/ישראלית של הילדים והמשפחה בחו"ל?

דף הבית >> רילוקיישן >> איך שומרים על הזהות היהודית/ישראלית של הילדים והמשפחה בחו"ל?

להיות ישראלי זה לא רק לאכול חומוס טוב ולדבר עברית. מסתבר שמהגרים רבים, ובהם אנשים שיוצאים לרילוקיישן, עוקבים אחרי חדשות, צופים בריאליטי ישראלי, אבל עדיין חסר להם 'תבלין' ישראלי. בואו נראה כיצד ניתן לשמור על זהות ישראלית בחו"ל על ידי כמה דרכים יצירתיות.

הגירה לחו"ל ורילוקיישן נעשו בשנים האחרונות לאחד התחומים הלוהטים. רבים רואים בהם הזדמנות נהדרת של התחלה חדשה ואופציה ליהנות מתרבויות שונות, שפה חדשה, קידום בעבודה ובכלל הזדמנות לחוויה של פעם בחיים.

אולם, במדינות זרות קשה מעט לשמור על הזהות היהודית, הרי הדבר שונה מישראל, וזאת למרות שישראלים גם לאחר עשור בחו"ל עדיין שומרים על זהות ישראלית, הם צופים בתוכניות טלוויזיה, מזדהים עם כל פיסת מידע בחדשות, אוכלים חומוס ואפילו גאים לספר על הפלאפל, המאכל האייקוני.

בואו נראה כיצד ניתן לשמור על זהות ישראלית בחו"ל על ידי כמה דרכים יצירתיות:

לדבר עברית זה לא מספיק

מסתבר שלדבר עברית זה לא מספיק, כדי לשמור על זהות יהודית בחו"ל, עלינו לעשות הרבה יותר מזה. אם ביצעתם רילוקיישן או הגירה לחו"ל עם הילדים, הטמיעו בהם זהות יהודית כמו מסורת, ארוחות שישי, חגים, קידוש, מנהגי דת שונים ועוד. שמירה על ערכים אלה מצוינת לילדים, בעיקר אם יצאתם לרילוקיישן לתקופה זמנית ויהיה עליכם לחזור ארצה בבוא היום.

לבקר בקהילות יהודיות

מהגרים ישראלים בחו"למרבים לבקר בקהילות יהודיות, בעיקר במסעדות ישראליות וחומוסיות שנפתחו ברחבי העולם. זה בהחלט מסייע להם לשמור על הזהות הישראלית, אבל מה שיכול לתרום לכך יותר הוא ביקור בבתי כנסת, במפגשים שעורכת הקהילה וכו'. אגב, רבים חוששים מביקור בבתי כנסת או ביקור בבתי חב"ד, משום שהם חוששים שיטיפו להם דת, אך הדבר אינו כך. הקהילה היהודית מחבקת מאוד ומקבלת כל יהודי כפי שהוא.

דבר נוסף, חיבור לקהילה היהודית יכול לאפשר לכם להכיר אנשים חדשים, לייצר חברויות ואפילו להפגיש בין הילדים אם יש. תנסו, זה נפלא ומחבק.

אמצו מנהגים ישראליים

נשמע קצת קלישאתי לאמץ מנהגים מהתרבות הישראלית, אבל דווקא כאשר אנו רחוקים מישראל, אנו מרגישים געגוע לתרבות הישראלית הנחשבת לחמימה יותר. הדבר מורגש דווקא במדינות אירופה הקרירות, שאז חסרה התרבות הישראלית.

שמירת מסרות בזמן רילוקשיין

מהגרים רבים מספרים על התרבות האירופית הקרירה הגורמת להם לאמץ תרבויות ומאפיינים ישראליים כמו 'על האש' סתם כך או ביום העצמאות, ערבי קריוקי מהנים, מאכלים ועוד. את כל אלה תוכלו לאמץ וכך לשמור על זהות יהודית-ישראלית בחו"ל.

להתחבר למשפחות ישראליות/יהודיות

בכל מקום בעולם תוכלו למצוא ישראלים, אולם לא תמיד אנו עושים מאמץ למצוא אותם. כיום קיימים פורומים רבים, קבוצות פייסבוק ואפילו קבוצות ווטסאפ של מהגרים ואנשים שעשו רילוקיישן. באמצעות חיפוש קצר וגם עם קצת סבלנות, תוכלו למצוא משפחות ישראליות המתגוררות במרחק סביר ממקום מגוריכם, כך תוכלו להתחבר אליהם, ליהנות מתרבות ישראלית הידועה כתרבות אירוח חמימה ולשמור על הזהות הישראלית והיהודית.

 

אגב, לא פעם משפחות ישראליות שרק  ביצעו רילוקיישן, התחברו למשפחות ישראליות ותיקות והכירו את חבריהם.

לסיכום, שמירה על זהות יהודית-ישראלית בחו"ל היא משימה מעט מורכבת, אך היא חיונית לכל אחד, במיוחד אם תרצו בבוא היום לחזור לארץ. בדרך זו הילדים יוכלו להכיר את זהותם הישראלית, ליהנות ממנהגים ישראליים ולהיות גאים ביהדותם.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ