איך להכין את עצמכם לרילוקיישן?

דף הבית >> רילוקיישן >> איך להכין את עצמכם לרילוקיישן?

מדי שנה ישראלים רבים מגיעים להחלטה לעשות שינוי בחייהם. בין אם מדובר בתקופה קצרה של עד שנה ובין אם לתקופה יותר ארוכה של כמה שנים, מעבר למדינה זרה מחייב מאיתנו התארגנות מראש, איך שלא מסתכלים על זה. אז נכון, חלקנו עוברים במטרה להתקדם מבחינה עסקית או לשנות קריירה, אחרים רוצים לחוות תרבות קצת אחרת, לשפר שפה ואחרים בכלל נוסעים כדי ללמוד מקצוע ובכל זאת כדי שתוכלו ליסוע בראש שקט בחרנו לתת לכם כמה טיפים שיסייעו לכם להכין את עצמכם לרילוקיישן…

  • מה סוגרים ומה משאירים?: מומלץ לעשות רשימה מסודרת לגבי כל אותם דברים שקשורים לשהייה שלכם בארץ ולהחליט מה עושים לגביהם. דירה, רכב, חשבון בנק, טלפונים וספקי תקשורת למיניהם חשוב מאוד לדאוג שהכל יהיה מסודר, אחרת תמצאו את עצמכם משלמים סכומי עתק לחינם כאשר אתם כבר בחו״ל. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק שעדכנתם את המוסד לביטוח לאומי לגבי המעבר וכי אתם ממשיכים לשלם את דמי הביטוח החודשיים אלא אם כן אתם הופכים לתושבים יורדים, בכל מקרה שווה לבדוק את העניין עד הסוף באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי.
     
  • ייפוי כוח: מומלץ לגשת לעורך דין ולערוך מסמך ייפוי כוח המאפשר לאדם עליו אתם סומכים לבצע עבורכם קשת רחבה של פעולות בכל מיני גופים דוגמת הבנק שלכם, פוליסת הפנסיה שלכם, נושאי בריאות למיניהם ועוד כל מיני מוסדות שיהיה לכם קשה מאוד לקבל מהם מידע ספיציפי מבלי שאתם בכלל בארץ.
     
  • לאן עוברים?: אחרי שהסדרתם את כל העניינים שלכם בארץ והחלטתם מה עליכם לעשות לפני הנסיעה זה הזמן לבדוק את כל מה שאתם יכולים לגבי המדינה והעיר אליהם החלטתם לעבור. שפה, מוסדות חינוך לילדים, אזור מגורים מומלץ, חוגים ופעילויות לכם ולילדים, עלויות מחייה, קנייה או ליסינג של מכונית, שכר דירה ועוד. מומלץ מאוד לטוס לעיר לפני שאתם עוברים סופית בין אם המשפחה ובין אם לבד כדי שתוכלו ״לבדוק״ את השטח.
     
  • דברים נוספים: אם אתם עוברים עם ילדים, מומלץ לעשות את התהליך בצורה מסודרת כדי לאפשר להם להנות ממעבר חלק וכמה שפחות מטלטל מבחינה נפשית. בנוסף, אם המעבר מתבצע עם בעלי חיים, יש להסדיר את כל הטפסים, החיסונים והאישורים לפני הנסיעה, לרכוש כלוב מתאים ולעדכן את הרשויות של שתי המדינות לגבי המעבר. וטרינר העוסק בהעברת חיות לחו״ל יוכל לעזור לכם בעלות סמלית של כמה מאות שקלים בודדים ולעזור לכם הן עם הניירת והן עם החיסונים הנדרשים.

איך אפשר להקל על התהליך?

היום יש המון סוגים של קבוצות בפייסבוק למשל ״ישראלים בחו״ל״, ישראלים במנהטן, ישראלים בלונדון, ישראלים ברומא וכדומה, כך תוכלו ליצור קשר עם אנשים שעברו את התהליך שאתם הולכים לעבור ממש עוד מעט וכך לקבל מידע קונקרטי.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ