לימודים בחו״ל - איך בוחרים היכן ללמוד?

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים בחו״ל - איך בוחרים היכן ללמוד?

המועמד הישראלי ללימודים בחו״ל פונה למסלול מקצועי במדינה זרה מסיבות מגוונות הכוללות בין השאר קושי להתקבל למסלולים מסוימים כאן בישראל בשל תנאי הקבלה המחמירים, רצון לפתוח לעצמו דלתות במדינות נוספות ובתחומים מגוונים, העשרת השפה האנגלית או שפות אחרות כמו איטלקית, צרפתית או ספרדית ולעתים אפילו בעקבות הרצון להוזיל את עלויות שכר הלימוד בשל אזרחות כפולה המאפשרת לאותה מועמד ללמוד בחינם או בתנאים מקלים במדינה שבה הוא מוגדר תושב. השאלה היא איך בוחרים היכן ללמוד- הנה כמה קריטריונים שחשוב מאוד לקחת בחשבון.

  1. מה אתם רוצים ללמוד: בעוד יש תחומים שיאפשרו לכם לאחר סיום הלימודים למצוא עבודה כמעט בכל מקום בעולם בשל הביקוש הגבוה למקצוע, תחומים אחרים דורשים לימודים בבית ספר מקצועי. רוב הישראלים ניגשים ללמוד בחו״ל מקצועות כמו עיצוב פנים, עיצוב אופנה, רפואה, רפואת שיניים, וטרינריה, תעופה, מנהל עסקים ולכן יבחרו בבית ספר מקצועי עם שם ומוניטין כדי להקל על עצמם את תהליך הקבלה לעבודה בשלב מאוחר יותר. לכן, טרם אתם בוחרים בית ספר בחו״ל חשוב מאוד שתחליטו מה אתם בכלל רוצים ללמוד.
     
  2. שפה ותנאי קבלה: אם התברכתם בשפות נוספות פרט לעברית ואנגלית כמו ספרדית, צרפתית, איטלקית או כל שפה אחרת אולי שווה לכם לנצל את זה וללכת ללמוד את המקצוע במדינה בה מעבירים את התואר באותה שפה, זה יכול מאוד להקל עליכם. במידה ולא עליכם יהיה להגיע לאנגלית ברמה יחסית גבוהה לכן גם את זה כדאי לבדוק לעומק. כל מוסד אקדמי דורש מהסטודנטים המעוניינים להירשם למסלול לעשות מבחני כניסה הבודקים בין השאר את רמת האנגלית. סטודנטים שלא יגיעו לציונים הנדרשים יחוייבו להשתלב בקורסים באנגלית תוך כדי המסלול ולהשלים את הפעם או לחלופין יידחו על ידי המוסד וידרשו לנסות ולהתקבל פעם נוספת. במקביל יש לבדוק את תנאי הקבל של המוסד האקדמי בו בחרתם ולוודא כי אתם אכן עומדים בקריטריונים.
     
  3. שכר לימוד: קריטריון חשוב לא פחות הוא הנושא הכלכלי. בעוד יש מדינות בהן שכר הלימוד ועלויות המחייה זולות במיוחד כמו למשל רומניה, הונגריה ובולגריה, מדינות אחרות יקרות בשני העולמות - אנגליה, צרפת, איטליה ולכן וודאו שאתם יכולים לעמוד מבחינה כלכלית בהוצאות. גם אם קיימת בפניכם האפשרות לעבוד תוך כדי הלימודים מבחינה חוקית, לא תמיד המסלול מאפשר זאת שכן השנים הראשונות נחשבות לתובעניות מאוד, לכן כדאי לחסוך כסף מראש לפחות לשנתיים הראשונות ורק אז להתחיל לעבוד. 
     
  4. האם התואר מוכר בארץ?: מאוד חשוב לבדוק את העניין הזה. במידה והתואר לא מוכר בארץ חשוב לדעת אילו מבחנים יהיה עליכם לעשות בשלב מאוחר יותר ואם בכל זאת אין אפשרות לקבל הכרה, כדאי לשקול את הנושא בשנית, אלא אם כן אתם יודעים באופן וודאי כי אתם מתכננים להמשיך לחיות בחו״ל. 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ