איך מוצאים עבודה חוקית בחו״ל?

דף הבית >> עבודה בחו"ל >> איך מוצאים עבודה חוקית בחו״ל?

בין המכשולים או האתגרים בתהליך של רילוקיישן בעיקר כאשר אנו עוברים עם בן או בת הזוג שלנו, זאת לאחר שהתקבלנו למסלול לימודים, חברה או עסק בתפקיד מסוים הוא שגם החצי השני יוכל למצוא תעסוקה. הן במדינות אירופה, הן במדינות השונות בארצות הברית והן בקנדה שהם למעשה אותן מדינות אליהן רוב הישראלים עוברים למטרות לימודים ו/או עבודה נדרשים אישורים מיוחדים הכוללים ויזות שהייה וויזת עבודה. אז איך מוצאים עבודה חוקית בחו״ל. על כך במאמר הבא.

  1. אשרת עבודה או אזרחות כפולה: למי מכם שיש את אחד או יותר משני האישורים הללו יכול להגדיר את עצמו פחות או יותר מסודר שכן מציאת עבודה עם אשרת עבודה מתבצעת בדיוק כמו שהיא מתבצעת בישראל. במידה ויש לכם אזרחות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיש בקשות וקורות חיים בתחומים הקשורים לקריירה שלכם ופשוט לקוות שהתמזל מזלכם ויזמנו אתכם לריאיון עבודה ממש בקרוב.
     
  2. עבודה בשליחות המדינה: במצב זה גם אם אין לכם ויזות מכל סוג שהוא, יש תחומים רבים בהם ניתן להשתלב בחו״ל והמדינה או הגוף שדרכו נשלחתם כבר ידאגו לכם לכל מה שצריך כולל האישורים. עובדי שגרירויות ברחבי העולם, משלחות, הסוכנות היהודית, קק״ל, עבודה באבטחה דרך חברות אבטחה בארץ - אלו ועוד נחשבים לגופים אשר שולחים מאות אלפי ישראלים מדי שנה לעבוד בחו״ל בשליחות המדינה.
     
  3. עבודה בחו״ל דרך חברות בארץ: משרות אלה דומות לסעיף הקודם רק שהן יכולות להיות בכל תחום ולאו דווקא בגופים ציבוריים ישראליים. למשל יש כל מיני חברות הייטק וחברות העוסקות במשאבים אנרגתיים כמו גז ומלח אשר פועלות בכל רחבי הגלובוס. לכן, אם יש לכם את הדרישות, המאפיינים והנתונים המתאימים יכול להיות שתוכלו להשתלב בתפקיד בחו״ל ולהגשים את החלום הישראלי- רילוקיישן.

דרכים לחפש עבודה בחו״ל באופן חוקי

ובכן, אם תפעילו קצת את הדמיון, תפתחו את הראש, שוב תבינו שהתהליך מתבצע בצורה מאוד לדומה לתהליך חיפוש עבודה בארץ. עליכם לגלוש באתרים לחיפוש עבודה ופורטלים מיועדים השייכים למדינה אליה אתם מעוניינים לעבור. ניתן גם לפנות לחברות ספיציפיות אבל זה כבר דורש מכם לעשות שיעורי בית ולהבין אילו חברות פועלות גם בארץ וגם בחו״ל. יכול להיות שתוכלו לסלול לעצמכם מסלול מעט ארוך יותר אך בטוח, אם רק תתחילו את הדרך המקצועית שלכם בארץ ותכוונו לשם, לחו״ל ותוך זמן קצר תמצאו את עצמכם בנקודה חדשה על הגלובוס. בנוסף, שווה מאוד להפעיל את כל הקשרים שאתם יכולים ולקוות שאחד מהם יוביל אתכם למקום אליו אתם מאחלים. בכל מקרה שלא יהיה, במידה ואתם לא מחזיקים באזרחות נוספת ובכל זאת מעוניינים לעבוד בחו״ל באופן חוקי ומסודר, יהיה עליכם להיות סבלניים שכן אין קיצורי דרך. תעסוקה בחו״ל ללא כל האישורים איננה נחשבת הגירה אלא עבירה על החוק ולכן המדינה בה אתם עלולים להיתפס תחשיב אתכם כעובדים זרים וממש לא שווה לקחת את הסיכון הזה. 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ