עבודה לישראלים בלטביה

דף הבית >> עבודה בחו"ל >> עבודה לישראלים בלטביה

לטביה נחשבת לאחת מהרפובליקות הבלטיות וממוקמת בצפון יבשת אירופה לאורך חופי הים הבלטי. המדינות הגובלות איתה הן אסטוניה מצפון, ליטה מדרום, רוסיה ובלארוס ממזרח. רוב האוכלוסייה הינה אוכלוסייה לטבית הדוברת את השפה המקומית וגם יש מיעוט רוסי שכן בעבר היתה לטביה חלק מברית המועצות.

בירתה נקראת ריגה ונחשבת למרכז הכלכלי והתרבותי של המדינה כאשר בשנים האחרונות היא מושכת אליה תיירים ומהגרים מהמערב. לטביה עשירה בנופים יפהפיים הכוללים אגמים רחבי ידיים,  נהרות, חופי ים מרהיבים הפזורים לאורך של 500 קילומטרים, הרבה ירוק, ערים עתיקות ומשלבת היסטוריה, תרבות וססגוניות. היא נחשבת לבין המדינות המפותחות במזרח אירופה. בחורף היא מזג האוויר קר במיוחד ואף מושלג כאשר הקיץ שונה לחלוטין ממזג האוויר הים תיכוני הישראלי עם ממוצע של 16 מעלות בחודשים יולי אוגוסט. 

בשנים האחרונות החלו ישראלים ״לבדוק את הקרקע״לנסות לזרוע סממנים ראשונים של הגירה ולהשתלב בעבודות המוצעות לישראלים בלטביה.

בלטביה יש קהילה יהודית המונה כמה אלפי תושבים שכן מעבר אליה לא נתפס כצעד פופולארי כמו למדינות אחרות באירופה אליהן ישראלים ששים לעבור. עם זאת, מי שמשכיל ומזהה את הפוטנציאל האדיר שבמדינה הנמצאת בשלבי ההתפתחות הראשונים שלה יוכל לצמוח ולבסס את עצמו כלכלית בעתיד הלא רחוב. הרי רק בשנת 2004 התקבלה לטביה כחברה באיחוד האירופאי ויצאה לעצמאות רק בסוף שנות ה-80, תחילת שנות ה-90 עם שחרורה מברית העצמאות - אירוע היסטורי מכונן בפני עצמו. בשנים האחרונות לטביה מצליחה לחבור למערב ואט אט היא הופכת למדינה עצמאית מבחינה כלכלית, תרבותית וחברתית.

היום רוב הישראלים שמנסים לבסס את עצמם מבחינה כלכלית בלטביה הינם יזמים שמזהים את הפוטנציאל האדיר שיש במדינה, אנשים עם ידע בתעשייה, חקלאות, נדל״ן, הייטק וכדומה המעוניינים להשקיע בה ולהפריח את המדינה עוד יותר, לתרום לצמיחתה הכלכלית ולבסס את מעמדה באירופה של המערב.

אם ברצונכם להגיע ללטביה לתקופה קצרה, אין אתם זקוקים לאישור כניסה, אך שהותכם תוגבל כמו בכל מדינות אירופה ל- 90 ימים בלבד. במידה ותרצו להישאר זמן ארוך יותר ואף לעבור ללטביה, תזדקקו לאישור שהייה ואם תרצו גם להגיש בקשה לאזרחות בלשכת האוכלוסין וההגירה עם הגשת המסמכים הישראלים שלכם - תעודת לידה, תעודת נישואין, שינויי שם וכדומה. 

מבחינה רפואית, אמנם הרפואה בערים הגדולות נחשבת לטובה אך בכפרים ניתן יהיה לקבל טיפול ראשוני בלבד. מומלץ מאוד להצטייד בפוליסת ביטוח רפואית מקיפה שתאפשר לכם לפחות בשבועות הראשונים לקבל ביקורים אצל רופא משפחה ובמידת הצורך רופא מומחה, החזרים על תרופות ואשפוז במידת הצורך. בנוסף, חשוב לפני הנסיעה לבצע את החיסונים הרלוונטים להצטייד בפנקס חיסונים.

שגרירות ישראל בלטביה ממוקמת בכתובת Elizabetes 2, LV-1010, Riga ופתוחה בימי שני עד שיש מהשעה 9:30-12:30

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ