עבודה בהונגריה

דף הבית >> עבודה בחו"ל >> עבודה בהונגריה

הונגריה נחשבת לאחת מהמדינות העתיקות ביותר באירופה והיא גובלת עם לא פחות משבע מדינות - סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטה, אוסטריה וסולבניה. הונגריה משתרעת על שטח של כ- 93,000 קילומטר מרובע ומונה למעלה מ- 10 מליון תושבים.

לאחר שהתפרקה ברית המועצות בשנת 1991 החלה הונגריה ליצור קשרים טובים עם מערב אירופה והצטרפה לברית נאט״ו בשנת 1999 ולאיחוד האירופאי בשנת 2004. מבחינת המיקום הונגריה ממוקמת יחסית במרכז אירופה ובירתה בודפשט המכונה גם ״פריז של המזרח״ נחשבת למרכז התרבותי, הכלכלי והעסקי של המדינה.

קצת על בודפשט ומה שמסביב…

למי מכם שקיבל הצעת עבודה בהונגריה או מנסה להשתלב במסלול לימודים ימצא את עצמו סביר להניח עובר לבודפשט. בהונגריה נופים מרהיבים, ערים עתיקות וכמובן נהר הדנובה המפורסם. כלכלת המדינה נשענת בעיקר על חקלאות כאשר בעשר השנים האחרונות החלו משקיעים ויזמים חיצוניים רבים להשקיע בה הן בנדל״ן והן בפיתוח תחומים עסקיים אחרים. בבודפשט כאמור בירת הונגריה קהילה גדולה של יהודים וישראלים חלקם עובדים, חלקם לומדים, מנהלים חיי משפחה, חברה וקהילה, כך שדי בקלות ניתן להתחבר עם אנשים שדוברים עברית, מה שמקל מאוד על המעבר עצמו. השפה ההונגרית נחשבת לאחת השפות הקשות בעולם ולכן ישראלים רבים מוותרים על לימוד השפה ומסתדרים עם אנגלית בלבד.

לא רק שבודפשט נחשבת לאחת הערים האירופאיות היפות ביבשת לה מבנים וארכיטקטורה מרשימה, יש בה גם חיי לילה קסומים, בתי מרחצאות, מסעדות, בתי קפה מוזיאונים וגלריות מה שלחלוטין מאפשר לישראלים להשתלב שם בקלות.

עבודה בהונגריה

מבחינת עבודה בהונגריה, מכיון שהמדינה ממוקמת במרכזה של אירופה היא משמשת כערוץ תיווך עסקי וכלכלי נוח עם מדינות אחרות הסמוכות לה כמו למשל אוסטריה. המדינה מקלה על הישראלים המגיעים להתפרנס בה כאשר אחד התחומים היותר מבוקשים בהונגריה הוא תחום הנדל״ן כמובן שכן מצד אחד אם משווים את הונגריה לשאר אירופה, עלויות המחיה בה זולות בצורה משמעותית ומצד שני היא ממשיכה לצמוח מבחינה כלכלית. ניתן גם להשתלב בענפים נוספים כמו תיירות, חקלאות, מכירות, הוראה וכדומה או לחלופין לעבוד בחברות ישראליות הפועלות בהונגריה. כן חשוב להכיר את מנגנוני הבירוקרטיה  ההונגרים בכדי שתוכלו למקסם את ההזדמנויות העסקיות במיוחד בתחום היזמות והנדל״ן. ניתן גם להשתלב במשרות זמניות בקהילה היהודית כמו אופר, אבטחה, מלצרות ועוד. יש גם המון ישראלים שמגיעים להונגריה ללמוד מקצועות כמו רפואה כללי, רפואת שיניים, רוקחות, וטרינריה ועוד. כאמור, רמת החיים בה גבוהה בעוד עלויות המחיה זולות מאוד לכן קל מאוד לחסוך כסף. בנוסף, ההגעה לביקורים בישראל פשוטה מאוד בשל הטיסות הישירות והזולות יחסית. בכדי בכדי לעבוד או ללמוד בהונגריה, בדומה לשאר מדינות אירופה יש להסדיר אישור עבודה. במידה ויש לכם דרכון אירופאי תהליך המעבר יהיה קל יותר שכן הונגריה מוכרת באיחוד האירופי ולכן אין צורך באשרת עבודה ושהייה. הקונסליה הישראלית בבודפשט מהווה נציגות ישראלית בהונגריה ומציעה מגוון שירותים לישראלים המתגוררים בהונגריה.

הכתובת של שגרירות ישראל בבודפשט - FULLANK UTCA 8 , 1026 BUDAPEST II והטלפון: 36 1 3926200

טרם המעבר להונגריה, מומלץ להצטייד בביטוח רפואי מהארץ בכדי שתוכלו במידת הצורה לבקר אצל רופא משפחה ו/או אצל רופאים מקצועיים, לקבל החזרים על תרופות, טיפולים מיוחדים ותקופת אשפוז.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ