לימודי רפואה בלטביה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודי רפואה בלטביה

ישראלים רבים המחפשים להשתלב במסלול רפואה מקצועי פונים ללימודי רפואה בלטביה - אחת מהמדינות הבלטיות הממוקמת לאורך חופיו של הים הבלטי ומכונה גם הרפובליקה של לטביה אשר החלה בשנים האחרונות להתפתח, להתקדם ולהתקרב למערב בהיבטים ותחומים רבים. בשנת 2004, הצטרפה לטביה לאיחוד האירופי.

מידע על הלימודים עצמם…

התואר עצמו מוכר ברחבי אירופה, בארצות הברית ובישראל כך שבתום הלימודים ניתן לבצע הסבות ומבחנים מתאימים וכך בסוף ההכשרה לעבור ולהיות רופאים במקצוע במדינה אחרת או כאן בישראל.

קיימים שני מסלולי לימודים כך שקיימת האפשרות להתחיל את התואר בסמסטר סתיו בחודש ספטמבר או בסמסטר אביב בחודש פברואר. בנוסף, סטודנטים שלא הצליחו לסיים את הלימודים באחת ממדינות אירופה, יכולים לעבור ללטביה ולהשלים את הפערים וכך לחסוך זמן יקר וכסף. למעשה מדובר באחד ממסלולי הרפואה הותיקים ביותר באירופה אשר בו הכשירו רופאים מרחבי אירופה וארצות הברית. רופאים רבים בישראל - מתמחים ובכירים סיימו את הכשרתם באוניברסיטת ריגה שבלטביה.

בשונה מתנאי הקבלה למסלול הרפואה בארץ שנחשבים לבין הקשים בעולם, תנאי הקבלה בלטביה נוחים יותר מה שמעלה את הביקוש בקרב ישראלים לפנות דווקא לשם. הלימודים מועברים בשפה האנגלית בשתי אוניברסיטאות מרכזיות בלטביה: האוניברסיטה הלאומית של המדינה ואוניברסיטת סטראדינה בריגה. שתי האוניברסיטאות מופיעות במאגר אותו מפרסם ארגון הבריאות העולמי ולהן הכרה רשמית בהתאם להנחיות. רוב הסטודנטים פונים דווקא לאוניברסיטה הלאומית בריגה.

באוניברסיטה לומדים למעלה מ-6,000 סטודנטים לרפואת שיניים, רפואה כללית, רוקחות ובה גם קיים בית הספר לאחיות ובית הספר לשיקום. המסלול כולל לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה, ביוכימיה ועוד כאשר את התלמידים מחלקים לקבוצות של 10 סטודנטים ולכל קבוצה מרצים משלה. מדובר בתכנית אישית, מקצועית, מתקדמת ואיכותית לכן מגיעים אליה סטודנטים ממגוון מדינות אירופה וכן גם מישראל.

 

קיימים שני מסלולי רפואה עיקריים:

  1. רפואה כללית: לימודים אשר נמשכים שש שנים
  2. רפואת שיניים: לימודים אשר נמשכים חמש שנים

אילו דרישות יש למסלול הרפואה ורפואת השיניים?

בכדי להתקבל לאחד משני המסלולים יש לשלוט ברמה גבוהה בשפה האנגלית. ההרשמה מחייבת הצגת מסמכים המוכיחים את השליטה בשפה. ההמלצה הינה לגשת למבן ידע -TOEFL  או IELTS ולהגיש את התוצאות עצמן. בנוסף נדרשת בגרות מלאה המשלבת גם לימודי ביולוגיה/כימיה, לימודי מתמטיקה במסלול של 5 יחידות או לימודי פיזיקה. שכר הלימוד נע בין 7,000-10,000 יורו לשנה, תלוי במסלול כאשר דמי ההרשמה עומדים על 100 יורו.

מדי שנה יותר ויותר סטודנטים פונים ללימודים בלטביה בשל רמת לימוד גבוהה, שכר לימוד נוח וגם תודות לעיר הססגונית והמרהיבה. המרצים באוניברסיטאות הם מהמובילים בתחום הרפואה הן מלטביה עצמה והן ממדינות אחרות בעולם.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ