רילוקיישן לבלגיה

דף הבית >> רילוקיישן >> רילוקיישן לבלגיה

בשנים האחרונות ישראלים רבים מחליטים על רילוקיישן לבלגיה. בדרך כלל מעבר המגורים הזמני לבלגיה נעשה מסיבה תעסוקתית, אך יש גם ישראלים שמעוניינים לחוות את קסמה של מדינה יפהפיהתוך כדי לימודים בה.

קצת על בלגיה

בלגיה היא מדינה הממוקמת ביבשת אירופה. עיר הבירה שלה היא בריסל. יש בה 3 שפות רשמיות וזאת בהתאם למחוז בו בוחרים להתגורר. המשטר הוא מונרכי. בראש המדינה עומד המלך פיליפ. האוכלוסייה שלה מונה מעל ל- 11 מיליון תושבים. המטבע בו משתמשים הוא האירו (בלגיה היא חברה באיחוד האירופי).

מדינה זו נחלקת לשלושה אזורים פדרליים (פלנדריה, בריסל וולוניה) עיקריים וזאת למרות שהיא כוללת 10 מחוזות. בלגיה ידועה במאכלי הגורמה שלה ויש בה מספר גדול של מסעדות בעלות כוכב מישלין.  בנוסף, יש בבלגיה קהילה יהודית המונה כ- 30 אלף אנשים.

עוד על בלגיה:

רילוקיישן לבלגיה – נקודות חשובות

 • קירבה לישראל: בלגיה ממוקמת ביבשת אירופה וקרובה כשלוש וחצי שעות טיסה לישראל. נתון זה מאפשר טיסה קצרה לישראל או ביקור של המשפחה מישראל בבלגיה.
   
 • עבודה: רילוקיישן לבלגיה למטרת עבודה מחייב ויזה, היתר עבודה והיתר מגורים. ויזה תמיד יש לקבל באמצעות שגרירות בלגיה בישראל, היתר עבודה יש להכין מבעוד מועד לטיסה אם באמצעות שגרירות בלגיה בישראל או אם באמצעות המעסיק בבלגיה. אם מעוניינים לעבוד בבלגיה אין אפשרות לסדר את היתר העבודה כאשר מגיעים למדינה זו, רק בישראל.
   
 • מגורים: בבלגיה חייבים בהיתר מגורים. היתר המגורים ניתן על ידי המועצה המקומית של אותה עיר בה מחליטים להתגורר. ניתן לחפש דירה למגורים על ידי פנייה אל סוכנויות נדל"ן באינטרנט או באתרי אינטרנט ייעודיים שמפרסמים דירות להשכרה. 

  חשוב לקחת בחשבון שמלבד העלות של שכר הדירה יש גם עלויות נלוות על אחזקה וניקיון של המבנה המשותף וכן עבור מים ועבור חימום. בנוסף, חשוב לדעת שחניה בדרך כלל אינה כלולה בחוזה הדירה והסכום אותו משלמים. הערבות הנדרשת היא בדרך כלל שכירות של חודשיים עד שלושה. שכר הדירה צמוד למדד ומספר החדרים אינו כולל את הסלון. כמו כן, השוכר תמיד מחויב לרכוש ביטוח נזקי צד ג' וביטוח תכולת דירה וחוזה השכרת דירה הוא בדרך כלל לשלוש שנים.

   
 • ביטוח בריאות: כל ישראלי שמתכנן רילוקיישן לבלגיה צריך לקחת בחשבון שהרפואה במדינה זו פרטית ולכן חשוב לעשות ביטוח רפואי המיועד לישראלים היוצאים לתקופה ארוכה למדינות חו"ל. יש לוודא שאותו ביטוח רפואי לישראלים השוהים תקופה ארוכה בבלגיה יכלול ביקורים אצל רופא משפחה, חוות דעת אצל רופאים מומחים, בדיקות, אשפוזים, ניתוחים, פרוצדורות רפואיות נוספות ותרופות.
   
 • לימודים: אנשים המעוניינים לעשות רילוקיישן לבלגיה למטרת לימודים צריכים לקחת בחשבון שבלגיה מציעה שתי אפשרויות של מסגרות לימודים. המסגרת הראשונה כוללת את האוניברסיטאות והשנייה את המכללות ובתי הספר לאמנות. טרם הגעה למדינה יש לאשר אל מול שגרירות בלגיה בישראל ויזת לימודים. במדינה זו מוסדות לימודים ברמה גבוהה ביותר שזכו להכרה בינלאומית ושכר הלימוד לא יקר.

למה דווקא בלגיה?

רילוקיישן לבלגיה אטרקטיבי וזאת משום שבלגיה היא מדינה אירופאית יפהפייה שמשלבת בין החדש לעתיק. מדינה שמצליחה להוכיח מחדש כי היא בירת אוכל הגורמה.

מדינה בה הבירה זורמת כמו יין. מדינה שמצליחה לשלב חיי לילה ותרבות יחד עם הוויה יהודית הכוללת בתי כנסת, קהילה יהודית חמה ואוכל כשר. בנוסף, בלגיה לא רחוקה מישראל. משך הטיסה בין ישראל לבלגיה הוא קצת יותר מ-3 שעות וכל חבר או בן משפחה יכול להגיע לביקור לתקופה של 90 ימים ללא ויזה. כל אלו ועוד, מובילים ישראלים רבים לבחור רילוקיישן לבלגיה. בהצלחה!

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ