האם כדאי לעשות רילוקיישן למדינות סקנדינביה?

דף הבית >> רילוקיישן >> האם כדאי לעשות רילוקיישן למדינות סקנדינביה?

סקנדינביה היא חצי אי בצפון אירופה. בחלקה הצפוני ממוקמות המדינות דנמרק, שבדיה ונורבגיה מדינות צפוניות נוספות המשתייכות לחצי האי אך אינן חלק ממדינות סקנדינביה הן פינלנד, איסלנד ואיי פארו. רצועת היבשת מפרידה בין האוקיינוס האטלנטי והים הבלטי כאשר האזור מכונה גם ״ארץ הארי״ שכן במפה יש דמיון רב בין צורתו של חצי האי לבין לוע האריה.

למה רילוקיישן לסקנדינביה?

אז נכון שמרבית הישראלים בוחרים לעבור ליעדים כמו ניו-יורק, קנדה, פילדלפיה כאשר באירופה המבוקשות ביותר הן אנגליה, גרמניה, ספרד וצרפת. עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים הזדמנויות מיוחדות ויוצאות דופן, זו הסיבה שהחלטנו לבחון האם כדאי לעשות רילוקיישן למדינות סקנדינביה.

אולי תרצו לקרוא גם על:

מדינות סקנדינביה נחשבות למתקדמות ומפותחות בעולם המערבי כאשר לצד הנופים המרהיבים מוצעות משרות תעסוקה רבות במגוון תחומים ורמת חיים גבוהה.

מדינות סקנדינביה מתבססות על מודל של כלכלה חופשית ובה הסחר עם מדינות בכל העולם נמצא בצמיחה מתמדת. כדאי לדעת שהמיסים במדינות אלו גבוהים אך אין זה פוגע בפריחתן וצמיחתן.

קצת על נורבגיה…

נחשבת לאחת המדינות היפות בעולם ובעונת הפיורדים פוקדים אותה תיירים מכל עבר בכדי לצפות בקרחונים ובספינות הוויקינגיים. מפלי מים, נחלים והרבה ירוק מאפיינים את האזור. זוכרים את הטרולים המפורסמים והצבעוניים בסיפורי הארי פוטר ושר הטבעות? - שם הם נוצרו. השפה המקומית היא נורבגית אך בקלות ניתן להסתדר עם אנגלית טובה, שכן הרוב המכריע של תושבי נורבגיה הם דוברי אנגלית ברמה גבוהה. החיסרון שבנורבגיה ובשאר מדינות סקנדינביה טמון בעובדה שהחורף אפור, קודר וכמעט שאין שמש.

קצת על שוודיה…

שוודיה היא המדינה השישית בגודלה בכל אירופה וחיים בה קרוב ל-10 מיליון תושבים. היא גובלת עם פינלנד ומערב נורבגיה והשפה המדוברת היא שוודית כאשר גם כאן ניתן להסתדר עם אנגליתבקלות. בשתי המדינות תחומי העבודה מגוונים וניתן להשתלב במשרות הייטק, מחשבים, מכירות, שיווק, אבטחה, חינוך ועוד. התרבות השוודית אמנם שונה לחלוטין מהישראלית אך בהחלט מדובר במקום מעניין ושקט ביחס למדינות אחרות בהיבט המדיני-פוליטי.

קצת על דנמרק…

דנמרק היא מונרכיה חוקתית ובראשה המלכה מרגרטה השנייה. גרים בה קרוב ל- 6 מליון תושבים.  בדנמרק רמת חינוך גבוהה ושירותי רווחה מעולים. היא נחשבת למדינה שוויונית ושיעור התעסוקה בה גבוה במיוחד. היא בין המדינות היחידות בעולם שאין בה שכר מינימום זאת בשל התנאים הסוציאליים הטובים והשכר הגבוה.

רילוקיישן למדינות סקנדינביה - כדאי לדעת

כל המדינות מציעות רמת לימודים גבוהה ומרבית התחומים נלמדים בשפה האנגלית. ישראלים להם דרכון אירופאי לא יזדקקו לויזה אך לאלו שמתכננים ללמוד ואין להם אזרחות אירופאית יצטרכו לדאוג לאישורים המתאימים.

הוויזה תינתן רק לאחר שהתקבלתם למוסד אקדמאי. בעוד אזרחי האיחוד האירופאי לא משלמים על לימודים, ישראלים יצטרכו לשלם שכר לימוד העומד על ממוצע שנתי של בין 10,000-20,000 יורו לשנה. תנאי העבודה משתנים בין מדינה למדינה אך לרוב הישראלים יהנו משבוע עבודה קצר, יחס אישי וזכויות עובדים ברמה גבוהה. טרם המעבר מומלץ להצטייד בביטוח רפואי משולב מהארץ המותאם למדינה אליה אתם עוברים ויאפשר לכם לקבל טיפולים רפואיים, לבצע בדיקות ובמקרה הצורך להתאשפז ולרכוז תרופות.

אז נכון שלא מדובר באופציה הפופולארית כאשר עוסקים ברילוקיישן אך כן מדובר בהזדמנות יוצאת דופן להתנסות בעבודה ובחיים במקום זר, הזדמנות לחוות חוויות קצת אחרות, תרבות קצת שונה לצד משכורת גבוהה וחיים נוחיים.

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ