הוספת הודעה חדשה

דף הבית >> הוספת הודעה חדשה

לארכיון פורום מומחי ה-Relocation

חזרה לפורום

נושא:ביטוח נסיעות וספורט חורף - צד ג' ועוד

שלום חברים,
חובבי ספורט חורף ?
הפוסט הזה בשבילכם ☃️ אמנם מעט ארוך, אבל מצדיק את המאמץ - מבטיח (!)
אני מעלה כאן פוסט בהיותי גולש סקי מזה כ 20 שנה ובהיותי סוכן ביטוח תקופה דומה.
לקראת עונת החורף, חופשות סקי / סנובורד, רכישה והתאמת ביטוח נסיעות הכולל גם כיסוי הולם לספורט חורף וגם כל השאר כמו לכל נסיעה אחרת, חשובה לאין כמותה, ושלא נזדקק 🙏
התקיים לאחרונה דיון מבלבל ומטעה בקבוצת פייסבוק בנוגע לביטוח צד ג' במסגרת פעילות גלישה וספורט חורף.
מצאתי לנכון להתייחס, ולעשות כאן קצת סדר בנושא:
שימו לב להבדלים בין חברות הביטוח השונות.
להלן חלק מצומצם מהנתונים כפי שנלקחו מתוך תנאי הפוליסה מכל חברת ביטוח הרשומה מטה.
1. הראל - קיים כיסוי גם למקרה צד ג' עד תקרה של 150,000 $ ללא השתתפות עצמית.
2. פספורטקארד - קיים כיסוי למקרה צד ג' עד לתקרה של 100,000 $ + השתתפות עצמית של 50 $
3. הפניקס - קיים כיסוי לצד ג' עד לתקרה של 250,000 $ ללא השתתפות עצמית.
4. כלל ביטוח - קיים כיסוי לצד ג' עד לתקרה של 150,000 $ + השתתפות עצמית של 50 $
5. שירביט - צד ג' מוחרג לפי סעיף 4 (4.1.4) במפורש בנספח הרחבה לספורט חורף = אין כיסוי לצד ג', אסייג את האמור אודות שירביט כי אינני סוכן העובד עם שירביט וייתכן והחברה שינתה את תנאי הנספח, וכי הנתון המוצג כאן מבוסס על נספח מסוף 2019.
6. מגדל - להבנתי לא קיים כיסוי לצד ג' מאחר ובנספח הרחבה לספורט חורף רשומים הפרקים הספציפיים בהן חברת הביטוח תשפה מבוטח בקרות מקרה ביטוח, סעיף צד ג' לא חלק מהסעיפים האלו. זאת ועוד שהגדרת פעילות ספורט חורף במגדל מאוד שמרנית ומתייחסת גם לשעות הפעילות, מסלולים המיועדים לכך והתנהגות על פי כלל הבטיחות באתר ועוד.
7. חברת AIG -(גילוי נאות, אני לא עובד כסוכן עם aig), כיסוי צד ג' בעת פעילות ספורט חורף מוחרג ולא מכוסה גם בעת הרחבת הביטוח.

*בנוסף לתקרות סכומי הביטוח ולהשתתפות עצמית בכל חברת ביטוח, קיים הבדל במחיר ההרחבה לספורט חורף, ברמה שולית שנעה בין 6.36 $ ועד 8 $ ליום, לאו דווקא הסיבה בגינה הייתי בוחר חברת ביטוח כזו או אחרת.
אבל כן קיים הבדל מהותי נוסף, והוא בהגדרה של מה תנאי הכיסוי לפעילות ספורט חורף - וזה סעיף מכריע ביותר בבואנו לבחור היכן לבטח את עצמנו בביטוח נסיעות לחופשת ספורט חורף.
ישנן חברות המגדירות ספורט חורף המותנה כפעילות המתקיימת בשעות פעילות האתר ובמסלולים המיודעים לכך.
בעוד הגדרה מעט ליברלית יותר מגיעה דרך חריג של כל מקרה שנהג המבוטח שלא על פי כללי הבטיחות היסודיים של האתר, או של המסגרת בה התקיימה הפעילות.
הגדרה ליברלית ניתן למצוא בפניקס ובפספורטקארד.
הגדרה של שעות פעילות ובמסלולים המיועדים לכך, ניתן למצוא בכלל ביטוח.
בהראל הגדילו לעשות ניסוח שמרני ומגביל יותר, וניסחו סעיף רחב הכולל את שתי ההגדרות, גם שעות ומסלולים המיועדים לכך, וגם בהתאם לכללי הבטיחות היסודיים של האתר או הפעילות.
לאור כל האמור לעיל, אני מוצא לנכון, סוג של "הקדמת תרופה למכה", תבדקו היטב, תבינו בדיוק מה אתם צריכים, למה ציפיתם, מה לא מכוסה והיעזרו באיש מקצוע - זה אפילו לא משנה את מחיר הביטוח - אז למה בעצם לבד ?!
אף אחד מאיתנו לא מעלה על דעתו לערוך ניתוח ברך באופן עצמאי, נכון ?
אז למה לרכוש ביטוח אנחנו כן עלולים להרשות לעצמנו לרכוש לבד, ללא ליווי והכוונה של איש מקצוע ? - סוכן ביטוח נסיעות ורצוי אחד כזה שגם מבין ומכיר פעילות של ספורט חורף.
למען הסר ספק - לא כל סוכן ביטוח בקיא ומבין ביטוח נסיעות, בטח לא ספורט חורף, בדיוק כפי שלי אין ידע והבנה בביטוח דירקטורים, או אחריות מקצועית.

הערה:
ט.ל.ח
* גילוי נאות - הכותב הינו סוכן ביטוח מורשה בישראל.
* התנאים המחייבים הם אך ורק תנאי הפוליסה המלאים של כל חברת ביטוח, ועשויים להשתנות מעת לעת על פי שיקול דעת חברות הביטוח בכפוף לכללי הרגולציה.
* אין באמור כדי להמליץ על רכישת ביטוח כלשהו ואינו בהכרח מותאם לצרכי הביטוח של כל אדם.

אם אתה כבר רשום לחץ על כניסה לחברים

כדי להוסיף הודעה חדשה לפורום רילוקיישן, עלייך להירשם כחבר לחץ כאן להרשמה

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד

למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ