רילוקיישן לספרד

דף הבית >> רילוקיישן >> רילוקיישן לספרד

ספרד היא לא רק יעד תיירותי פופולארי אלא גם מדינה שמהווה את אחד מיעדי הרילוקיישן המועדפים על ישראלים רבים. התרבות הספרדית העשירה והצבעונית, ההיסטוריה המרתקת, רצועת החוף ורכס ההרים הפירנאים המהווים חוויה בלתי נשכחת והערים הגדולות והמוכרות של ספרד לצד הכפרים והערים הקטנות והמצוירות, מספקים חוויה שאין שנייה לה.

בנוסף, לכל אלו הספרדים הם אנשים חמים, עלויות המחייה אינן יקרות והאקלים בחלקים שונים של ספרד מזכיר את ישראל.

רילוקיישן לספרד

קצת על ספרד

ספרד ממוקמת בצידה המערבי של יבשת אירופה בחצי האי האיבירי. עיר הבירה שלה היא מדריד ובראש המדינה יושב המלך פיליפה השישי. האוכלוסיה בספרד מונה כ- 48 מיליון איש, השפה הרשמית בה היא ספרדית, המטבע בו משתמשים הוא האירו והאקלים ברוב חלקיה הוא אקלים ים תיכוני במהלך רוב ימות השנה. הספרדית הקסטליאנית היא הרשמית בספרד, אך יש לקחת בחשבון שבקטאלוניה מדברים בקטלונית, בחבל הבסקים בבסקית, בגליסיה בגאלית ובחלקים מקטלוניה מדברים באוקסיטנית אראנית. בספרד יש קהילה יהודית מפותחת שמונה כ- 40 אלף איש.

רילוקיישן לספרד

אם החלטתם שאתם מעוניינים להעתיק את מגוריכם לספרד, כלומר על רילוקיישן לספרד אם למטרת לימודים, תעסוקה או כל מטרה אחרת חשוב שתהיו מודעים לנקודות החשובות הבאות:

  • שפה: ברוב חלקיה של ספרד משוחחים בספרדית ולא באנגלית ולכן חשוב מאוד לברר מהי סוג הספרדית בה משוחחים באותו מחוז אליו אתם מעוניינים להגיע במדינה זו וללמוד את בסיס השפה. ישראלים רבים מספרים שקל מאוד ללמוד את השפה וניתן לעשות זאת גם באמצעות האינטרנט.
  • קירבה לישראל: ספרד קרובה לישראל, דבר שמהווה יתרון בפני ישראלים רבים שמחליטים על רילוקיישן לספרד או רילוקיישן לאירופה. מספר שעות טיסה וניתן לראות את כל המשפחה בישראל.
  • מגורים: עלות השכרת דירה אינה זולה ורצוי למצוא דירה בספרד טרם ההגעה אליה. רוב העסקאות נסגרות באמצעות חברות נדל"ן ואם הרילוקיישן נעשה מטעם הצעת עבודה של חברה ספרדית, ההמלצה היא לבקש מהחברה לשכור עבורכם דירה.
  • יוקר המחייה: רוב המוצרים בספרד אינם יקרים ופעמים רבות אף זולים יותר מהארץ.
  • ויזות: אם מחליטים להגיע אל ספרד למטרת לימודים יש לדאוג לויזת סטודנט ואם מגיעים אליה למטרת עבודה, יש לוודא שיש בידכם את היתרי העבודה הדרושים.
  • תחבורה: התחבורה במדינה מפותחת וניתן לנסוע בה גם בסופי שבוע.
  • ביטוח רפואי לישראלים: בספרד מערכת הבריאות סוציאלית. כיוון שרוב הרופאים דוברים ספרדית והתורים ארוכים, חשוב לעשות ביטוח רפואי פרטי. ניתן לעשות ביטוח רפואי לישראלים שמתכננים לשהות בספרד לתקופה ארוכה. טרם הנסיעה לספרד ואצל חברה ישראלית שמומחית בתחום זה. יש לוודא שהביטוח הרפואי הפרטי יאפשר קבלת שירות טלפוני בעברית במהלך כל שעות היממה, קבלת שירות בספרד על ידי דוברי אנגלית.

עבודה בספרד

רילוקיישן לספרד למטרת עבודה מחייב באשרת עבודה ואשרת שהייה בספרד. חשוב לדעת שהאשרה הדרושה לכל מי שמעוניין לעבוד במדינה זו היא אשרה שחייבת להיות ספציפית לעבודה. ישראלים שמחזיקים באשרת שהייה בלבד, לא יוכלו לעבוד בספרד (אלא אם יש להם דרכון אירופי). אשרת עבודה ניתן להוציא אל מול השגרירות של ספרד בישראל. אפשרויות נוספות הן הוצאת אשרת עבודה באמצעות מעסיק ספרדי או באמצעות אשרת ניוד של חברה ישראלית. אם מדובר על סטודנטים, אלו יצטרכו להוציא אשרת סטודנט ויוכלו לעבוד מספר שעות מוגבל מדי חודש.

לימודים בספרד

רילוקיישן לספרד למטרת לימודים של יותר משלושה חודשים מחייב הוצאת אשרת סטודנט משגרירות ספרד בישראל. כיוון שההליך לוקח זמן חשוב לבצע אותו מיידית לאחר אישור קבלה ללימודים. דברים נוספים שחשוב לדעת על לימודים בספרד הם שבאוניברסיטאות הציבוריות עלות הלימודים נמוכה, יש מסלולי לימוד רבים, תמיד יש לוודא שהתואר באותה אוניברסיטה בה אתם מעוניינים ללמוד בספרד אכן מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. רוב המוסדות להשכלה גבוהה בספרד מקצים אחוז מסוים לקבלת סטודנטים זרים ותנאי הקבלה לתואר הראשון כוללים אישור תעודת הבגרות במשרדי החינוך בספרד ומבחן קבלה בספרדית.

לסיכום, ישראלים רבים מחליטים מדי שנה על רילוקיישן לספרד וזאת משום התרבות העשירה, המיקום הקרוב לישראל, האקלים הנוח, האוניברסיטאות המעולות, האוכל והיין המשובחים והיופי של מדינה זו.

קראו על סוגי קשיים הנפוצים בעת רילוקיישן

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ