לימודים באוסטרליה

דף הבית >> לימודים בחו"ל >> לימודים באוסטרליה

אוסטרליה היא המדינה השישית בגודלה בעולם והיא מחולקת ל-6 מדינות ול-2 טריטוריות. בירתה של המדינה הינה קנברה אשר נמצאת בין סידני למלבורן. באוסטרליה חיים בערך כ- 150,000 יהודים, במיוחד באזורים הסובבים את סידני מלבורן ובערים עצמן.

השפה הרשמית באוסטרליה היא אנגלית וזו גם הסיבה שמהגרים רבים מרחבי העולם בוחרים בה כיעד מרכזי למטרות לימודים מחוץ לישראל, עבודה ותיירות. קיראו את המאמר שלנו על רילוקיישן לאוסטרליה. רמת ההשכלה באוסטרליה גבוהה מאוד ביחס למדינות אחרות, אך ישראלים המעוניינים ללמוד באוסטרליה מחוייבים בקבלה של ויזת סטודנט בשילוב של מעבר מבחן בשפה האנגלית הנקרא IELTS. למבחן זה ארבעה שלבים: קריאה, שמיעה, כתיבה ודיבור.

באוסטרליה יש קרוב ל-40 אוניברסיטאות, רובן ציבוריות וכמעט לכולן פרוסים קמפוסים ברחבי העיר בה נמצאת האוניברסיטה ולעתים גם במדינות אחרות. התחרות על הכניסה ללימודים באוסטרליה הינה גבוהה שכן הביקוש עולה משנה לשנה. אוסטרליה הינה מדינת הגירה לכל הדעות ולכן קל מאוד לסטודנטים להשתלב בה הן מבחינה חברתית והן מבחינת רגשית. האוסטרלים המקומיים הם אנשים חמים המזכירים באופיים את הישראלים וזו גם הסיבה שישראלים רבים בוחרים בה למטרות לימודים או עבודה באוסטרליה. רוב מוסדות הלימוד אשר זכו לשם ומוניטין, ממוקמים בערים הגדולות של אוסטרליה ביניהן סידני, מלבורן, קנברה וכו׳.

הממשלה האוסטרלית מעודדת סטודנטים זרים

מאות אלפי סטודנטים זרים נרשמים ללימודים אקדמאיים וללימודי תעודה באוסטרליה ולכן לסטודנטים יש כוח כלכלי עצום המשפיע על המדינה באופן משמעותי, מסיבה זו הממשלה מקדמת את נושא ההגירה ותומכת בסטודנטים רבים מבחינת שכר הלימוד. כאמור בכדי להתחיל לימודים באוסטרליה דרוש מבחן באנגלית בציון מינימום של 6 נקודות ובנוסף חובה להגיש גיליון מתורגם של ציוני הבגרות. יש תארים הדורשים גם ריאיון אישי ומבחני כניסה, אך זה משתנה בהתאם לתואר או הקורס בו אתם מעוניינים. את ויזת הסטודנט שתאפשר לכם גם ללמוד וגם לעבוד במדינה, תקבלו אך ורק לאחר שהתקבלתם למסלול לימודים כלשהו וכמובן לאחר ששילמתם שכר לימוד על חלק מהמסלול.

סטודנטים באוסטרליה מורשים לעבוד זמן מוגבל העומד על 20 שעות שבועיות (בזמן לימודים), ואת הבקשה לאישור עבודה יש להגיש לאחר תחילת שנת הלימודים. סטודנטים ישראלים רבים נעזרים במילגות, אך לאלו שקבלת מילגה איננה מתאפשרת שכר הלימוד השנתי הממוצע באוסטרליה עומד על 20,000 דולר אוסטרלי. ממוצע הזמן לסיום תואר ראשון באוסטרליה עומד על שלוש שנים ותואר שני שנתיים.הוצאות המחיה יחסית זולות באוסטרליה, זאת משום שהדולר האוסטרלי נחשב חלש יחסית.

מה לומדים באוסטרליה?

לא מעט ישראלים בוחרים ללמוד באוסטרליה ביולוגיה ימית בשל המרחב הימי העשיר שהיא מציעה והידע הרב של המלמדים את התחום או מנהל עסקים לתואר ראשון ושני. תחומים פופולאריים נוספים הם: כלכלה, מנהל עסקים ואדריכלות.

מכסות לימודי הרפואה לזרים מוגבלות באוסטרליה ולכן קשה מאוד להתקבל ללימודי רפואה. למרות המרחק הגיאוגרפי העצום בין ישראל לאוסטרליה, עדיין ישראלים רבים בוחרים בה בשל התרבות המודרנית שהיא מציעה, האנשים החביבים, הניסיון העסקי שצוברים וכמובן המרחבים עוצרי הנשימה שמאפשרים לשלב יחד עם תקופת הלימודים טיולים המאופיינים בנופים, חופים ואיים מדהימים. 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ