תחבורה

שטחה של ארה"ב הוא רחב ידיים. לשם השוואה, גודלה פי 2 וחצי מגודלה של מערב אירופה ופי 464 מגודלה של ישראל.... 
ואילו שטח מדינת ישראל כשטח מדינת ניו ג'רזי, שהיא רק אחת מתוך 50 המדינות של ארה"ב.... 

על מנת לסבר את אוזניך, דע, כי אם תרצה להגיע מהחוף המזרחי לחוף המערבי תוכל לטוס כ- 5.5 שעות, לסוע ברכבת כ- 60 שעות או לנהוג כ- 10 ימים..... 


בפרקים הבאים תלמד על טיסות הפנים, נסיעות ברכבת ונסיעות באוטובוסים הציבוריים בערים ומחוצה להן:

כמו כן נדון בתהליך להשיג רישיון נהיגה, האפשרויות הקיימות לנהוג ברכב (קניה, השכרה, החכרה) וננסה להבין טוב יותר את חוקי התנועה ומערכת הכבישים האמריקאית.

טיסות פנים

בארה"ב פעלו בשנת 2003 כ- 19 אלף שדות תעופה מהם 5286 שדות תעופה ציבוריים ו- 14,295 שדות תעופה פרטיים. ביולי האחרון (2004) עברו בשדות התעופה האמריקאים 59.6 מיליון נוסעים ב - 847,911 טיסות פנים ארציות. 

 • חברות תעופה מסחריות בארה"ב

אלו 10 חברות התעופה המובילות בארה"ב (ינואר 2004 - יולי 2004):

Southwest Airlines, Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Northwest Airlines, US Airways, Continental Airlines, America West Airlines, Alaska Airlines, American Eagle Airlines.

 • שדות תעופה בארה"ב

ואלו הם 10 שדות התעופה העסוקים ביותר (ינואר 2004- יולי 2004):

Hartsfield-Jackson International, O'Hare International, Dallas-FtWorth International, Los Angeles International, Denver International, Las Vegas McCarran International,Phoenix Sky Harbor International, Minneapolis- St. Paul International, Detroit Metropolitan Wayne CountyOrlando International.

שדה התעופה של ניו יורק (JFK) נחשב לאחד משדות התעופה העמוסים ביותר בעולם
ברוב הטיסות תוכל להעלות מזוודה אחת בגודל 10x16x24 אינצ'ים. 

תוכל להביא עד 3 מזוודות, 70 פאונד (מקסימום) כל אחת וגודלה 62 אינצ'ים מכל הכיוונים (מקסימום). לכל מזוודה נוספת תאלץ לשלם מ- 40$ בערך (כמובן שבכל חברה המחירים משתנים). 

Budget Airlines

יש להבדיל בין החברות הגדולות, שלחלקן גם טיסות בינלאומיות לבין מה שקוראים בארה"ב - budget airlines או Low-cost airlines או no-frills airlines. מדובר בחברות תעופה הפועלות ע"פ המודל שהתחילה חברת התעופה Northwest לפני למעלה מ- 30 שנה: 

 1. המראות ונחיתות בשדות תעופה משניים
 2. אין צורך בכרטיס טיסה בפועל (משלמים עבורו וזהו, לפעמים גם במהלך הטיסה עצמה)
 3. מכירה ישירה של הטיסה (ללא מתווכחים וגובי עמלות)
 4. אין סרטים ואין הגשת אוכל במהלך הטיסה
 5. נתיבים יעילים, טיסות שגרתיות
 6. סוג אחד של מטוסים בחברה ועוד

להלן מס' חברות כאלה:

AirTran Airways, America West Airlines, ATA, CanJet, Frontier AIrlines, Harmony Airways, JetBlue, JetsGo, Midwest Airlines, Pan Am, Song Airlines, Southeast Airlines, Southwest Airlines, Spirit Airlines, Tango, Ted, West Jet.

טיסות Red-Eye

דרך אחרת להוזיל עלויות היא טיסת Redeye (על שם העיינים האדומות מחוסר השינה שמאפיינות את הטסים בהן). מדובר בטיסות שיוצאות בין 1 ל- 4 בבוקר. טיסות אלו זולות יותר ויש לקחת בחשבון שלא לכל חברה יש טיסות כאלו.

טיסות צ'רטר

טיסות צ'רטר, כמו בכל מקום בעולם, הינן טיסות זולות יותר הפועלות לפעמים במקומות שטיסות סדירות לא מגיעות לשם, אין הגבלות בקניית הכרטיסים, כמו ההכרח לקנות מספיק זמן מראש, או חובה להשאר שבת בערב, 30 יום חובה וכו'.

 • מצד שני יש בהחלט מינוסים שיש לקחת בחשבון - דמי הביטול גדלים ככל שהטיסה קרובה יותר, החברה יכולה להודיע על ביטול הטיסה עד 10 ימים לפני המועד, הסיכוי לשינויים בכל הקשור לטיסה הוא גדול (סידורי קרקע, שינוי שדה תעופה, שינוי יעד סופי, איחורים וכו) 

Shuttles

מדובר בשירות טיסות של חברה סדירה היוצאות מיעד אחד ליעד שני בשעות קבועות. למשל דלתא טסה 16 פעמים ביום בין ניו-יורק לבוסטון ובחזרה ו- 15 פעמים ביום בין ניו-יורק לווישנגטון ובחזרה. המחירים בסוף שבוע זולים יותר כמו גם השעות הפחות לחוצות.

הזמנת טיסות:

 1. באינטרנט
 2. באתרי הבית של חברות התעופה
 3. באתרים כלליים כמו ExpediaTravelocityOrbitz ועוד.

Aggregators: אתרים המתמחים במחירים מוזלים, דוגמים בחיפוש מספר אתרים בו זמנית - cheapflights.com, Farechase.com, Kayak.comMobissimo.comQixo.comSidestep.comSupersearch.com

הזמנה באינטרנט הינה אידיאלית להזמנת טיסות פשוטות, לדילים לבתי מלון, שכירות רכב וחבילות נופש. 

סוכני נסיעות

יש בארה"ב מספר רב של משרדי נסיעות. תוכלו לחפש סוכן מורשה כאן (אתר התאחדות סוכני הנסיעות האמריקאי המיועד לציבור) 
למרות שיהיה מי שיגיד שתם עידן סוכני הנסיעות והכל ניתן לעשות דרך האינטרנט, נסיעות מורכבות, כדאי להזמין באמצעות סוכן נסיעות מורשה ובעל ניסיון. יש לקחת בחשבון פרטים רבים וקטנים, שבן אדם פרטי לא תמיד מודע להם. 
בעיתונים מתפרסמים מודעות של סוכני נסיעות מקומיים לחבילות נופש וטיסות מוזלות. 


בשדה התעופה 

ניתן להגיע לשדה התעופה ולקנות כרטיסי טיסה במקום, או לשלם עבור הטיסה במקרים של Budget Airlines. 

בדיקות ביטחוניות 

מיותר לציין שלאחר אירועי 9/11, חלה החמרה בתנאי הביטחון בכניסה לארה"ב כמו גם בכל שדות התעופה הפנימיים במדינה. 
ישנם מס' נקודות לבדיקה שעליך לעבור לפני שאתה מגיע ל- Departure Gate. 
חשוב לאמר כבר עכשיו, אם תסרב לאחת מהבדיקות, לא תותר כניסתך אל מעבר ל- Screening Area ולא יותר לך לטוס. 
הנקודה הראשונה היא היא ה- X-Ray Machine. במכונה תתבקש להניח את כל התיקים שעולים איתך למטוס. במקרה של ספק, כבודתך תפתח לבדיקה ידנית או לשיקוף נוסף ב- Explosive Trace Detection Machine. 


באשר למדיניות בדיקת הנעליים - אינך חייב להוריד את נעליך לפני שאתה עובר במכונת מגלה המתכות. אולם, יתכן כי הבודקים יבקשו ממך לחלוץ את נעליך לפני שתעבור במכונה, כיוון שמספר סוגים של נעליים דורשים שיקוף נוסף, גם אם המכשיר לא נתן התראה כמו למשל - מגפיים, נעלי פלטפורמה, נעלים עם מתכות נראות לעין. סוג של נעליים שפחות סביר להניח שתתבקש להוריד לבדיקה הינם סנדלי אצבע (אם אין בהם פס אמצע ממתכת) וכפכפי ים. 

 • שלב שני: מכונת גילוי מתכות. האם מכונה תצפצף, תובל ל- Additional Screening
   
 • שלב שלישי Additional Screening: בדיקה נוספת הנערכת ע"י מכשיר ידני בתוספת טפיחות על הגוף. פעולה זו נעשית בפינה מרוחקת ממכונת גילוי המתכות והעובד שמבצע אותה יסביר לך מה הוא עומד לעשות. זה הזמן לספר אם יש לך איזו מגבלה רפואית (קוצב, רצוי שילווה במסמך רפואי) או דתית. חוץ ממקרים נדירים הבודק יהיה בן מינך. תוכל לבקש שהבדיקה תתבצע בפרטיות. 

Frequent Flyer Programs

תוכניות "הנוסע המתמיד" המאפשרות לך לזכות בהטבות המבוססות על מספר המיילים שטסת באמצעות אותה חברת תעופה. הטבות מקובלות הן כרטיס חינם או שידרוגים למחלקות יקרות יותר כמו עסקים או מחלקה ראשונה. ישנן חברות המציעות תוכניות מתקדמות יותר המאפשרות גם שימוש ב- business lounge, כרטיסי אשראי (affinity credit cards) המאפשרים צבירת מילאג' גם בקניות רגילות. 
לכל חברת תעופה המכבדת את עצמה יש תוכנית כזו וכל אחד יכול להצטרף אליה. אין הגבלה במספר התוכניות שתוכל להירשם אליהן. את ההצטרפות מבצע בדרך כלל הסוכן, אך ישנן חברות המאפשרות הצטרפות באינטרנט. 

כדאי לשאול את עצמך את השאלות הבאות:

 1. כמה נקודות שווה כל טיסה (יש חברות המציעות 500 נקודות גם אם טסת טיסה של 200 מיילים)
 2. מה סוג ההטבות: האם מעניין אותך שידרוגים או כרטיסים חינם ומה כרוך בלהשיג אותן?
 3. האם חברת התעופה מגיעה ליעדים שאתה רוצה להגיע אליהם בדרך כלל או שהסבירות שתטוס ליעדים הללו נמוכה?
 4. האם ניתן להעביר את ההטבות על שמו של בן משפחה או שהן מיועדות רק לך? 

כדאי לשים לב לפרטים הבאים:

 1. כדאי שתרשום לעצמך את הטיסות שטסת בהן ותשווה אותן לדו"ח שתקבל. טעויות קורות.
 2. יכול להיות שהחברה מוסיפה יעד חדש שאתה זקוק לו אולם לא ניתן להשתמש בהטבות ליעד זה.
 3. חברות התעופה מתייחסות לכרטיסים שהתקבלו כהטבה של נקודות ככרטיסים שנקנו בהנחה גדולה ולכן גם מגבילה אותן מאד - כדאי לבדוק.
 4. אם מבטלים לך טיסה שהוזמנה בכרטיס זה - האם תוכל לטוס בחברה זרה בתאריך המיועד?
 5. אם התוכניות שלך השתנו - האם ניתן לבטל את הכרטיס ולקבל בחזרה את הנקודות?

Getting bumped 

חברות רבות עושות Overbooking לטיסה, כלומר מקבלות יותר הזמנות מקום לטיסה מאשר יש בפועל. האמן או לא - זה חוקי. מותר לחברות לעשות זאת. יתרה מזאת, ישנן חברות שעושות Overbooking של 70% בזמן החגים (!) ו- 20% בימים רגילים. באותה מידה יש כמות כזו של non-shows, שברוב המקרים תוכל לעלות על הטיסה ללא כל בעיה. החוק הפדרלי מחייב את החברה לפצות אותך בסכום כסף על כך שלא הצלחת לעלות לטיסה למרות ששילמת מחיר מלא והכרטיס בידך. 

הזכויות שלך, במקרה שלא הצלחת לעלות לטיסה מעוגנות בחוק: 

 • תוכל להשתמש בכרטיס בזמן אחר או לקבל את כל הכסף חזרה.
 • לקבל מקום חינם בכל טיסה היוצאת מיד לאחר מכן בכל חברה, באחריות טיפול החברה שזרקה אותך מהטיסה שלה תקבל פיצוי כספי מיידי המתחשב במידה האיחור שיגרם לך. 
 1. הפיצוי הכספי יהיה שווה פעמיים העלות של One Way ליעד שלך או 400$, הקטן שבינהם
 2. הפיצוי שווה לפעם אחת One Way ליעד המקורי או 200$ הפחות שבינהם אם הטיסה הבאה מגיעה תוך שעתיים מהזמן המקורי בטיסה פנים ארצית ו- 4 שעות בטיסה בינלאומית.
 3. שום פיצוי אם הטיסה החליפית מגיעה תוך שעה מהשעה המקורית.

אם אתה ממהר לטיסה ואין לך זמן לעצור בדלפק לקבלת הכסף, חברת התעופה חייבת לשלוח לך את הכסף הביתה תוך 24 שעות. עליך להיות ב- Gate לפחות 10 דקות לפני העזיבה על מנת שהחוק יחול עליך. החוק אינו חל על טיסות צ'רטר, על טיסות של פחות מ- 60 מקומות.

תהיינה חברות שתצענה לך Vouchers במקום כסף. תלוי בך לקבל את זה או לאו. תנאי המינימום הם ע"פ החוק, כדאי שתראה אם הוואצ'ר משתלם, וודא שהוא לא Stand-By או מוגבל בכל צורה שהיא בחגים, למשל. 
לעיתים תקבל כרטיס במחלקה ראשונה, גם אם היית אמור לטוס במחלקת תיירים. הכל תלוי במידה בה תציג את הנזק שנגרם לך בכך שלא יצאת במועד שנקבע לך. 

חברות התעופה, מטעמים מובנים של יחסי ציבור, מעדיפים "להעיף" מהטיסה אנשים המתנדבים לעשות כן בעצמם. במקרה כזה, יודיעו בשער שיש בעיה וישאלו את הנוסעים אם יש מי שרוצה להתנדב לרדת מהטיסה. הדיילות ב- gate מוסמכות לנהל משא ומתן על גובה הפיצוי. לא נעים לאמר, אבל יש אנשים שממש "עובדים" בזה. הם מסמנים לעצמם טיסות שהן מלאות ונרשמים אליהן. הטיסה האחרונה ביום, למשל, תישא בחובה את הפיצוי הגדול ביותר (כי אין יותר טיסות לאותו יום). 

לטוס עם חיית המחמד

כ- 2 מיליון חיות מחמד וחיות אחרות טסות בשמי ארה"ב בשנה. לכל חברת תעופה יש חוקים משלה בנושא הזה. לכן, חשוב לפני כל טיסה שבה אתה רוצה שחיית המחמד שלך תתלווה אליך, להתקשר לחברת התעופה ולשאול מה התנאים לעשות זאת. 

ישנם חוקים בסיסים שנקבעו בחוק ה- Animal Welfare Act והם:

 1. חובה על הכלב או החתול להיות מעל גיל 8 שבועות כשהם גמולים מחלב אמם לפחות 5 ימים.
 2. הכלובים או הקונטיינרים חייבים להיות מאוורים כמו שצריך, בגודל וחוזק מתאימים ובתנאי סניטציה טובים (הכלובים שתספק החברה עומדים בתנאים הללו).
 3. לא להביא את החיות יותר מ- 4 שעות לפני המראה.
 4. תעודת בריאות של הכלב
 5. אסור לחיות להיחשף לטמפרטורה של פחות מ- 45 מעלות פרנהייט, אלא אם כן הבאתם מכתב מהוטרינר האומר שהחיה הזו מורגלת לטמפרטורה נמוכה.
 6. יש חוקים לגבי תזונה. כל חיה מלווה במכתב המציין את האופן שצריך להזינה. יש לקחת בחשבון טיסות טרנזיט.
 7. יש חברות המאפשרות לנכניס את החיה לקבינה אם הכלוב נכנס מתחת לכסא.

אוטובוסים

בארה"ב קיימות מאות חברות אוטובוסים המשרתות מאות מיליוני נוסעים מידי שנה. זהו אמצעי התחבורה הציבורי השימושי ביותר, במאות מיליוני נוסעים יותר מאשר טיסות פנים ורכבות. 

לכל מדינה יש את חברת / חברות האוטובוסים שלה הפועלים בשטחה ולעיתים גם לכל עיר יש את חברת/ חברות האוטובוסים המשרתים אותה. 

ניו יורק למשל, מפעילה את צי האוטובוסים הגדול בעולם - 4373 אוטובוסים בהם נוסעים למעלה מ- 666 מיליון נוסעים בשנה.

היתרון בנסיעה באוטובוס הוא שניתן להגיע לכל מיני מקומות שהמטרו לא מגיע אליהם.

נסיעה עולה בד"כ בין 1.50$ ל- 2$ (נסיעה בקווי אקספרס יקירים יותר) וה-catch פה הוא, שיש לשלשל את כמות המעות המדויקת לתוך הקופסא המיועדת לכך עם עלייתך לאוטובוס. לא ניתן לקבל עודף ובדרך כלל לא ניתן לפתור את זה בכך ששילמת יותר ואתה מוותר על זכותך לעודף. 
לכן הסידור של כרטיס משולם מראש הוא קל יותר ונוח יותר ובמקרים רבים גם זול יותר. בערים מסוימות הכרטיסים משולבים לנסיעה באוטובוס או במטרו.

תחנת אוטובוס משרתת לעיתים מספר חברות ומספר קווים, אם כי יכול להיות שתהיינה תחנות נפרדות לכל חברה. מול התחנה ישנו בדרך עמוד עגול עליו שבראשו שלט עגול עם תמונת אוטובוס ובאמצעו תלויה מעין קופסא מלבנית שבתוכה ניתן לראות מהם המסלולים השונים של האוטובוסים, כמו גם לוח הזמנים.

שים לב, לפני שאתה עולה, שאתה עולה על האוטובוס הנכון. היעד שלו מופיע מקדימה. המילה Limited מציינת כי לאוטובוס פחות תחנות ולכן הוא גם מהיר יותר . שים לב שהוא עוצר בתחנה שאתה צריך. 

ישנם מקומות המאפשרים Request-A-Stop-Bus Service המאפשר לך לבקש מהנהג לעצור במקום שאין בו תחנה. השירות הזה ניתן בד"כ בין השעות 10 בלילה ל- 5 בבוקר, בכל ימות השבוע.

חברות האוטובוסים העירוניות מבצעות בד"כ גם נסיעות בין עירוניות, אם כי בתחום המדינה. 

חברת האוטובוסים הפופלרית ביותר הנוסעת ליעדים רחוקים ברחבי ארה"ב היא Greyhound. ל- Greyhound 2200 יעדים ברחבי ארה"ב ו - 16,000 נסיעות מידי יום. 

ישנם קווים בהם האוטובוסים יוצאים כל שעה, וישנם קווים היוצאים לפחות פעם אחת ביום. כאן תוכל לראות מהם המסלולים והזמנים, בחלוקה לפי מדינות.

לידיעה - נסיעה מחוף אל חוף אורכת כ- 60 שעות. הפסקות לארוחות בוקר, צהריים וערב והפסקות להחלפת נהגים. 

האוטובוסים עצמם נוחים ונקיים. יש בהם בית שימוש, מזגן ומושבים מתכווננים. העישון באוטובוס אסור בהחלט. 

תחנות האוטובוס של החברה נפרדות בד"כ מתחנות של חברות אחרות אולם יש מקרים שזה לא כך. כמו כן באיזורים נידחים יותר, ידוע כי האוטובוסים עוצרים במקום מוכר, כמו המקדולנדס המקומי, או תחנת הרכבת.

כרטיסי נסיעה ניתן להזמין במספר אופנים - באינטרנט, בטלפון, בתחנת האוטובוס עצמה, בסוכנויות החברה או Pre-Paid. ל- Greyhound הנחות ומבצעים רבים. כדאי לקרוא כאן לפני שקונים כרטיס מאחת הדרכים שהזכרנו. 

חברות נוספות הן כל הזכייניות של Trailways

על מנת לדעת מהם לוחות הזמנים, יש להיכנס לכל אתר בנפרד. פחות נוח לסוע באמצעות האוטובוסים הללו למרחקים ארוכים, אולם המחירים זולים יותר, בד"כ.

בחזרה לראש העמוד

רכבות

נסיעה ברכבת הינה דרך נוספת להגיע לכל מיני יעדים ברחבי ארה"ב. 
למרות היותו אמצעי התחבורה המהיר ביותר על הקרקע, חסרונו הוא בכך שלוח הזמנים פחות נוח מאשר באוטובוס ובמטרו למשל. מחיר הכרטיס יקר יותר ובקווים ארוכים, אם אינך סובל מפחד טיסה, כדאי לבדוק אם טיסת פנים לא עולה זול יותר מהנסיעה ברכבת, גם זה קורה לפעמים. 

חברת הרכבות הלאומית האמריקאית נקראת Amtrak ורשת המסילות הענפה שלה פרוסה ב- 500 יעדים ב- 46 מדינות בארה"ב. 

באמצעות האתר החדש של Amtrak ולאחר הרשמה, תוכל לבדוק את לוח הזמנים של הרכבות היוצאות לכל הכיוונים, מחיר הנסיעה, התחנות ומידע על מבצעים.

הזמנת כרטיסים באמצעות האתר - נכון לנובמבר 2004, מזכה ב- 10% הנחה. 
האתר ממליצים להזמין כרטיסים מוקדם ככל האפשר לפני תאריך היעד כיוון שזה מקנה לך מחירים מוזלים. ניתן להזמין עד 11 חודשים מראש. 


יש לקחת בחשבון כי בתקופות של חגים יש עומס קשה וכדאי להזמין זמן רב מראש.

החברה מעניקה באופן קבוע את ההנחות הבאות

 • ילדים מגיל 2-15 משלמים חצי מחיר
 • סטודנטים יקבלו 15% הנחה עם כרטיס Student Advantage
 • פנסיונרים מגיל 62 ומעלה יקבלו 15% (ההנחה לא תקפה במספר מצבים)
 • חברי AAA - עשרה אחוז הנחה.
 • חברים באגודה לנוסעי רכבת National Association of Railroad Passengers - הנחה של 10%. 

מחירים רגילים נעים בסביבות המחירים הבאים

 • ניו יורק לשיקגו בסביבות ה- 100$
 • ניו יורק למיאמי - בסביבות ה- 160$
 • ניו יורק לסן פרנסיסקו - בסביבות 140$ ועוד..

בקווים הארוכים יש קרונות שינה כמו גם קרונות מסעדה. האוכל די יקר ברכבת, אם במזנון אם בקרון המסעדה (15$-20$ לארוחת ערב) ומומלץ להביא עימך נישנושים לדרך. 

למי שסובל מרעשים, כדאי לדעת שיש קרון הנקרא Quiet Car. בקרון זה הנוסעים יודעים מראש שיש לדבר בלחש, התאורה שקטה. אנשים באים לקרון לנוח או לעבוד בשקט. לסדרנים שמורה האופציה להוציא אותך אם נדמה להם שאתה לא עומד בדרישה לשמור על השקט. לא ניתן להזמין מראש מקום בקרון הזה, אלא - ראשון מגיע, ראשון מקבל. אין תוספת תשלום. 

החל מה- 1 בנובמבר כל התחנות, thruway buses ורכבות הינן Smoke Free חות מאשר ב- Auto Train. 

חלק מתחנות הרכבות נבנו בשנים האחרונות וחלק נשארו ברוח התקופה שבה הן נבנו, כמו למשל בוושינגטון, בוסטון, סן דייגו ושיקגו ובעיירות קטנות ברחבי ארה"ב. 

בנוסף, קיימות רכבות הפרברים הנוסעות בקווים קבועים. לרשימה תוכלו להסתכל כאן

ישנם כל מיני סוגי Rail Passes המוצעים ע"י Amtrak בלבד או בשילוב עם חברות אחרות. 
תיירים בלבד יכולים להתעניין לגבי ה- USA Rail Pass המאפשר נסיעה חופשית ברחבי ארה"ב וקנדה. העלות היא בין 295$ ל- 15 יום ל- 385$ שלא בעונה ו- 440$ ל- 15 יום (לא בעונה) ו- 550$ בתקופת העונה.

תושבי ארה"ב וקנדה יכולים לרכוש סוג אחר של כרטיס הנקרא North America Rail Pass, שילוב של Amtrak ו- VIA Canada Rail. חובה לשלב את הנסיעה בקנדה ובארה"ב. מחירים נעים בין 500$ לערך שלא בעונה ו- 600$ בעונת השיא. 

כאן תוכל למצוא סוגים נוספים של פאסים

החברה הנוספת היחידה המפעילה מסילת רכבת בארה"ב היא של Alaska Railroad
המסילה נמתחת בין Anchorage ל- Seward, Fairbanks ו- Girdwood

בארה"ב קיימות עוד עשרות מסילות רכבת, בעלות ערך היסטורי ותיירותי, לדוגמא - Cass Scenic Railroad, מסילת ה- Grand Canyon המלווה בשחקנים ברוח התקופה ועוד.

בחזרה לראש העמוד

רכבת תחתית

בערים הראשיות בארה"ב פועלת רכבת תחתית, לעיתים רכבת עילית עירונית. 
בד"כ יהיה זה אמצעי התחבורה הציבורי המהיר ביותר, החיסרון היחיד כמעט שהמטרו לא מגיע תמיד לכל היעדים שהאוטובוסים מגיעים אליו. 


רכבת עוברת בין 2-5 דקות בשעות השיא, כל 5-10 דקות בשעות רגילות ובלילה כל 20 דקות לערך.


הכניסה לאזור הרכבת התחתית או העילית מוגנים בשערים מסתובבים, אוטומטיים. על מנת להיכנס תצטרך להכניס את הכרטיס שלך. לכן עליך לרכוש את הכרטיסים לפני השלב הזה. אם אתה מתכוון לסוע באמצעי תחבורה זה באופן קבוע כדאי לרכוש כרטיס חודשי. תוכל לרכוש אותם במקום וגם באינטרנט.

שים לב לשילוט לרציפים. קל להתבלבל. וודא שאתה בכיוון הנכון. 

עם הגיעך לרציף, שים לב לפס הצהוב, בד"כ, שיש לחכות מאחוריו. הוא נועד למנוע תאונות בהן אנשים עמדו קרוב מידי לרכבת שנכנסה לתחנה. 
הזהר מהרווח שנוצר בין הרכבת לרציף שעליה אתה עומד.

בכל תחנה ישנו שלט, בד"כ דיגיטלי המודיע איזו רכבת עומדת להגיע. רצוי להסתכל על הכתובת או המספר המופיע על הרכבת עם היכנסה לתחנה, לוודא שאתה עולה על הרכבת הנכונה. 

השתדל להימנע ממגע פיזי בנוסע אחר, עד כמה שניתן גם אם הקרון מלא באנשים. שים לב לכייסים, לא כדאי לשים טלפון סלולרי או כסף בכיסים.

בכל קרון יש מפה של המסלול, שים לב מתי מגיעה התחנה שלך. הנהג, או מערכת אוטומטית מודיעה במערכת הרמקולים מהי שם התחנה הבאה.

בשעות הלילה מסתובבים ברכבת התחתית טיפוסים מוזרים והסיכוי לגניבות ולמעשי שוד גדול יותר, אם כי בשנים האחרונות, הנושא טופל בקדחתנות והתחנות התת קרקעיות נהיו בטוחות יתר לשימוש. עדיין יש מי שידירו רגליהם מהרכבת התחתית בשעות הלילה.

בחזרה לראש העמוד

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ