טלוויזיה ואינטרנט

דף הבית >> רילוקיישן >> רילוקיישן לארה"ב >> טלוויזיה ואינטרנט

טלוויזיה

באופן דומה מאוד לאינטרנט ולרדיו, הצפייה בטלוויזיה מציעה מגון רחב של אפשרויות. ללא חיבור לכבלים או לשידורי הלווין, כל טלוויזיה תוכל לקלוט, תוך שימוש באנטנה בלבד, שידורי טלוויזיה של רשתות המשדרות את אותותיהן באוויר. רשת טלוויזיה היא רשת הפצה של תוכן טלוויזיוני בה מטה הפעילות המרכזי מכתיב את לוח השידורים לתחנות טלוויזיה רבות. רשתות האוויר הטלוויזיוניות בארצות הברית הן ABC, NBC, CBS, Fox, The WB, UPN ו-PAX. 

עם עלייתם של הכבלים ושידורי לווין, הצטמצמה עלות ההקמה של רשת טלוויזיה ולכן, חלה התעוררות עצומה במספר הערוצים המוצעים על ידי רשתות שכאלה. אם הצופים מחליטים להרחיב את אפשרויות הצפייה שלהם, קרוב לוודאי שיבחרו בטלוויזיה בלוויין או בטלוויזיה בכבלים. העלות והזמינות של האפשרויות הללו משתנה על פי ספקי השירות הקיימים ועל פי האיזורים השונים במדינה. 

היות וספקי טלוויזיה בכבלים וטלוויזיה בלווין מציעים מבחר הולך וגדל של ערוצים מדי שנה, מוצעות לצרכנים אפשרויות רבות יותר של שידורים אשר הוביל להתגברות התחרות ולהתרחבות המגוון. קיימים כיום שירותים המציעים יותר מ-200 אפשרויות צפייה. מגוון הערוצים יכולים להדהים את הצרכנים הנהנים משידורים המוצעים על ידי מספר מוגבל של רשתות. 

כבלים 
בכל מדינה בארה"ב פועלות חברות כבלים שונות. 


חמש המובילות הינן:

כפי שנהוג אצלנו יש את החבילה הבסיסית, ובעבור תשלום נוסף תוכלו לצרף עוד תחנות. 

שירותי לווין

מחייב התקנה של צלחת לווין על הגג או בכל מקום אחר שיאפשר קליטה. שתי החברות המובילות הן Direct TV ו- Dish Network כשהאחרונה היא הפופולארית בקרב הקהל הישראלי משום שהיא החברה המשדרת בבלעדיות את הערוץ הישראלי

באופן כללי יש עלייה חדה בהתחברות לשירותי טלוויזיה בלווין. מדוע? ראשית בגלל המחיר. מחירי טלוויזיה בכבלים מאמירים, דבר שמאפשר לשירותי הלווין להציע את מרכולתם בלפחות 10$ לחודש פחות מהכבלים. הסיבה השניה היא שיווק אגרסיבי המציע מבצעים כמו התקנות חינם, מכשירי הקלטה דמויי TiVo במחירים זולים ו- 3 חודשים של שירות לקוחות חינם.

החיסרון העיקרי של חברות הלוויון הוא שאינם יכולים להציע שירותי חיבור לאינטרנט. אם כי גם לזה מציעים פתרון - שת"פ עם חברות תקשורת. כתוצאה, ימכרו חבילות של טלוויזיה בלוויון + שירותי DSL ב- 26.95$ (לעומת 40$ לפחות בחברות הכבלים). חברות הכבלים, שגידולן נבלם, מתכננות להחזיר, וכבר עושות זאת, מלחמה שערה. אם חברות הלווין ימשיכו למשוך אליהן עוד לקוחות וגם יתחילו להרוויח כסף (דבר שאינו קורה כעת), הרי שלחברות הכבלים תהיה סיבה טובה לחשוש. 

עם השימוש באמצעי הקלטה שונים, כגון TiVo או ReplayTV, יכולים היום הצופים להקליט בקלות ובאופן אוטומטי את התוכניות האהובות עליהם, ולצפות בהן בשעות הנוחות להם, תוך דילוג על הפסקות הפרסומת. 

ההתגברות במספר ערוצי הטלוויזיה והתוכניות המוצעות בהם, מקשה על ההורים לפקח על התוכניות בהן צופים ילדיהם. הורים רבים מוטרדים מכך שילדיהם הצעירים צופים בתוכניות המכילות תוכן המיועד לילדים בוגרים יותר או למבוגרים.
לכן, עיצבה תעשיית הטלוויזיה מערכת דירוג המספקת להורים מידע נוסף בעניין התוכן של תוכניות מסויימות ומידת התאמתן לגילאים השונים. דירוגים אלה, המכונים הנחיות הורים לטלוויזיה, מתבססות על דירוגי הסרטים המוכרים, אותם מכירים ומוקירים ההורים מזה כ-30 שנה. מטרתם להיות פשוטים להבנה וקלים לאיתור. 
ההנחיות מתייחסות לכל תוכניות הטלוויזיה, לרבות אלה המותאמות במיוחד לילדים צעירים. מערכת זו אינה נחוצה לתוכניות ספורט וחדשות. 


ניתן להשתמש בהנחיות אלו בצירוף ה-V-Chip, שבב המותקן ברוב מכשירי הטלוויזיה החדשים - המאפשר להורים לחסום תוכניות שבהן אינם רוצים שילדיהם יצפו. ה-V-Chip קורא באופן אלקטרוני את דירוג תוכניות הטלוויזיה ומאפשר להורים לחסום את הצפייה מתוכניות בהן הדירוג אינו מתאים לילדים. להלן תיאור ההנחיות. 

  • All Children (כל הילדים): תוכניות המותאמות לצפייה של כל הילדים. בין אם זוהי תוכנית אנימציה או פעולה חיה, הנושאים והאלמנטים המוצגים בתוכניות הללו מותאמות במיוחד לקהל מאוד צעיר, לרבות ילדים בין הגילאים 6-2. תוכניות אלו אינן מכוונות להפחדת ילדים צעירים יותר.
  • Directed to older Children (מכוון לילדים מבוגרים יותר): תוכניות המיועדות לילדים מגיל 7 ומעלה. ייתכן שהתוכניות הללו מתאימות יותר לילדים אשר רכשו את המיומנויות ההתפתחויות הנחוצות על מנת להבחין בין מציאות לדמיון. הנושאים והאלמנטים המוצגים בתוכניות הללו עשויים לכלול מעט אלימות דמיונית או אלימות מצחיקה, או עלולה להפחיד ילדים מתחת לגיל 7. לכן, ייתכן והורים ירצו לשקול את מידת ההתאמה של התוכניות הללו לצפייה על ידי ילדיהם הצעירים יותר.
  • Fantasy Violence - Directed to older Children (מכוון לילדים מבוגרים יותר - אלימות דמיונית): אלימות דמיונית עלולה להיות יותר נמרצת או לוחמנית מאשר בתוכניות אחרות. תוכניות אלה ידורגו כ- TV-Y7-FV.
  • General Audience (קהל כללי): רוב ההורים חשים שהתוכניות הללו מתאימות לכל הגילאים. למרות שדירוג זה אינו קובע כי התוכניות הללו מותאמות במיוחד לילדים, רוב ההורים מאפשרים לילדים צעירים יותר לצפות בתוכניות הללו ללא השגחה מצידם. התוכניות הללו מכילות מעט אלימות, אם בכלל, אין בהן שימוש בשפה בוטה ויש בהן דו שיח או מצבים מיניים מעטים, אם בכלל. 
  • Parental Guidance Suggested (מומלץ פיקוח הורים): תוכניות אלה מכילות תכנים שההורים עשויים לקבוע כי אינם מתאימים לילדים צעירים יותר. הורים רבים עשויים להחליט לצפות בתוכניות הללו ביחד עם ילדיהם. הנושא עצמו עשוי לחייב פיקוח הורים ו/או ייתכן והתוכנית מכילות מרכיב אחד או יותר מתוך הבאים: אלימות קלה (V), מספר מצבים מיניים (S), שימוש בשפה בוטה מדי פעם (L) או דו שיח עם רמיזות מיניות (D). 
  • Parents Strongly Cautioned (אזהרה חמורה להורים): תוכניות אלה מכילות תכנים אשר אינם מתאימים לצפייה לילדים מתחת לגיל 14. מומלץ מאוד להורים להפעיל שיקול דעת רב יותר בפיקוח על התוכניות הללו, ומומלץ כי לא יאפשרו לילדים מתחת לגיל 14 לצפות בתוכניות אלה ללא השגחה. ייתכן והתוכנית מכילות מרכיב אחד או יותר מתוך הבאים: אלימות קשה (V), מצבים מיניים בוטים (S), שימוש בשפה בוטה (L) או דו שיח מאוד בוטה (D).
  • Mature Audience Only (קהל מבוגר בלבד): תוכניות אלה מופקות במיוחד לצופים מבוגרים ולכן ייתכן ולא תתאמנה לצפייה של ילדים מתחת לגיל 17. תוכנית אלה מכילות מרכיב אחד או יותר מתוך הבאים: אלימות ברורה (V), פעילות מינית בוטה (S) או שימוש בשפה בוטה או גסה (L).

הערוץ הישראלי

הערוץ הישראלי משדר בארה"ב ובכל יבשת אירופה את מיטב התכניות ממיטב ערוצי הטלוויזיה בישראל. התכנים מבוססים על שידורי רשות השידור (ערוץ 1), ערוץ 2 , ערוץ 10, ערוץ הספורט, הטלוויזיה החינוכית, ערוץ הופ! לילדים, ערוצי הכבלים ותכניות אחרות אשר נרכשות ממפיקים פרטיים. 

פרטים נוספים אודות הערוץ הישראלי ולוח שידורים מפורטים באתר.

להתחברות לערוץ הישראלי יש להתקשר לטלפון:

בארה"ב

  • 001-866-8836763 

או לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת:

וידאו

השיטה הנהוגה בארה"ב שונה מהשיטה הנהוגה בארץ. בארץ - PAL ובארה"ב - NTSC. לכן, יש לקחת בחשבון שקלטות וידאו שתקנו בארה"ב אינן מתאימות לשיטה הנהוגה בארץ, אם כי, יש לציין, מכשירי וידיאו רבים הינם multi system, כלומר, ניתן לראות בהם קלטות מכל הסוגים.

אינטרנט

עד להופעתה של הרשת העולמית בשנת 1990, רשת האינטרנט הייתה תופעה בלתי מוכרת מחוץ לאוניברסיטאות ולמחלקות המחקר העסקיות. הגישה אליה התאפשרה בעיקר על ידי ממשקי פקודות כגון טלנט ו-FTP. 

אם אתה קורא בחומר זה, סביר להניח כי אתה כבר מכיר את רזי האינטרנט וכי יש בידיך את הידע הנחוץ על מנת לנווט מאתר אחד לאחר. 
אם לא כך הדבר, אל תיכנס לפאניקה: למידת אופן השימוש בחיבור נרחב זה בין אנשים, מקומות ומידע היא בעצם תהליך קצר ופשוט יחסית. עם מידה מועטה של הדרכה וזמן קצר ליד מחשב, תבין עד מהרה למה אנשים מתכוונים כאשר הם אומרים כי האינטרנט מציע "את העולם בקצות האצבעות," ואת הסיבה לכך שה"גלישה" באינטרנט הפכה לצורת בידור כה פופולארית בקרב רבים. 

בנוסף להיותו משאב לשעות פנאי, האינטרנט (World Wide Web) תופס במהירות מקום של ערוץ תקשורת וכלי מכירה שימושי ויעיל לעסקים ברחבי העולם. יותר ויותר צרכנים פונים לרשת האינטרנט לעריכת מחקר על המוצרים או השירותים אותם הם שוקלים לרכוש. ככל שרשת האינטרנט ממשיכה לבסס את עצמה כמקור תקף ונוח למידע צרכני, מספר האנשים המבצעים רכישות מקוונות מתגבר על בסיס יומי. 

יחד עם זאת, יש לנקוט בזהירות בכל הקשור לאינטרנט. אם האתר בו אתה גולשם אינו מודיע כי הוא מספק קישור בטוח, אשר ימנע מצד שלישי גישה לכרטיס האשראי שלכם או למידע אישי אחר, כדאי לחפש את המוצר או את השירות באתר של חברה בעלת מוניטין מוכר יותר. 

ישנן שלוש דרכים עיקריות להתחברות לאינטרנט

הדרך הראשונה היא באמצעות מודם המחובר לקו טלפון. מודם הוא פריט חומרה המשמש לחיבור האינטרנט למחשב שלכם ולהיפך. למרות שההתחברות לאינטרנט באמצעות הטלפון היא האמצעי הזמין ביותר, זוהי גם הדרך האיטית ביותר, ובהתחשב בגודל האתרים היום ובעושר הטכנולוגיה, זוהי אופציה שכמעט ואינה מתקבלת על הדעת. 
חיבורים מהירים יותר כוללים חיבורי DSL או חיבור בכבלים. DSL משמעות קישור לווין ישיר (Direct Satellite Link), ואם אתה מנוי לשירות לווייני ישיר בטלוויזיה שלך, הרי שהוספת חיבור DSL למחשב שלך היא אפשרית תמורת תשלום חודשי נוסף. 


דרך נוספת לחיבור אינטרנט מהיר היא באמצעות ספק שירותי אינטרנט בכבלים. אם אתה מנוי לשירותי כבלים בטלוויזיה, הרי שניתן להוסיף מודם כבלים תמורת תשלום חודשי נוסף. 
ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, סביר להניח כי תופענה דרכים נוספות להתחברות. 

כפי שכתבנו בפרק על "התחברות לטלפון", כל חברת כבלים או טלפוניה שמכבדת את עצמה מציעה גם שירותי חיבור לאינטרנט. 

אם בביית יש לכם מספר מחשבים, כדאי לשקול להתחבר ברשת ביתית. 

דבר אחרון: שירות(י) אינטרנט ספציפיים והתשלום בגינם ישתנו בהתאם לספק השירות והאיזור בו אתה נמצא.

אינטרנט נייד

מה שפעם היה כמו מתוך סרט בדיוני הוא המציאות של היום - אין היום כל בעיה להסתובב עם מחשבים ניידים ומחשבי כף יד הכוללים מקלטי אלחוט, במשרד, בבית או בחוץ - ולמשוך דואר אלקטרוני, להתחבר לרשת או למאגר המידע של החברה שלך. כך אפשר להישאר מחוברים בכל מקום: בבתי מלון, בעבודה, בבתי קפה ובאולמות המתנה של שדות תעופה. 

כיום ניתן לקנות את המרכיבים הבסיסיים לרשת אלחוטית בפחות מ- 100 דולר, וכל המוצרים קלים להתקנה. 
עדיין יש בעיות וגם נושא הבטיחות לא פתור, למרות שתקן האבטחה 802.11i כבר אושר ע"י גוף התקינה IEEE והוא משדרג את תקן האבטחה המשמש כיום, אך נחשב קל לפריצה וקשה ליישום. 
בכל מקרה, לא ניתן להתייחס לנושא כאל אופנה חולפת. 
במחירים של החל מ-50 דולר עבור תחנת בסיס פשוטה וכ-30 דולר עבור כרטיס 802.11b למחשב, קל להבין מדוע הכנסת רשת אלחוטית לבית תופס תאוצה. רבים מהמחשבים הניידים, ללא קשר לעלות, כוללים כבר כרטיסי רשת אלחוטיים built-in, כך שאין אפילו צורך לקנות כרטיס ייעודי. 
אם קנית מוצרי רשת אלחוטית, לבטח נתקלת במונחים "802.11b" ודומיו או "Wi-Fi".


סטנדרט 802.11b, הינו הבחירה הרווחת ביותר. למוצרים מסוג "b" יש טווח של כ-50-80 מטר בתוך המבנה והם פועלים בקצבים של עד 11 מגהבייט לשניה.

הסטנדרט השני 802.11a אמור להגיע למהירות תיאורטית מקסימלית של 54 מגהבייט לשניה, עם ביצועים בפועל של כ-22 מגהבייט לשניה. למרות שזו מהירות גבוהה משמעותית משל רשתות "b", הרי שהטווח האפקטיבי קצר הרבה יותר (תדרים גבוהים יותר, שהם גלים קצרים יותר, נבלעים חזק יותר במבנים למשל). "a" עובד מצוין באזורים דחוסים ועמוסים מבחינת השימוש במכשירים אלחוטיים. בשימושים ביתיים היתרון המהותי של "a" הוא, שמהירותו הגבוהה מספיקה להעברת וידיאו זורם באיכות DVD או העברת קבצים גדולים במיוחד ממחשב למחשב. 

הסטנדרט השלישי הוא 802.11g. טווח כיסוי אפקטיבי של עד 80 מטרים. המוצרים פועלים באותו תחום תדרים כמו "b", אבל במהירויות גבוהות בהרבה. לכן גם מחשב נייד עם כרטיס מסוג "b" יוכל להתחבר לנקודת קצה מסוג "g" ולהיפך, אך זיכרו שכשמפעילים מוצרי "g" בסביבה הכוללת מוצרי "b" המהירות תרד, משום שהרשת מתאימה עצמה למכנה המשותף הנמוך. 


על מנת לוודא תאימות בין בין מוצרי הרשת האלחוטית יש לוודא כי הם נושאים את המדבקה Wi-Fi קיצור ל- Wireless Fidelity, תאגיד ללא כוונות רווח (Wi-Fi Alliance ) שנוסד ב- 1999 על מנת לאשר את הסטנדרטים ואת התאימות בין מוצרי הרשת האלחוטית. 1500 מוצרים קיבלו עד היום את התקן והיד עוד נטויה.

למי זה מתאים? אם יש לך בביית כמה מחשבים והמחשבה להיות מרותק רק לחדר עבודה כבר לא ממש קוסמת לך - רשת כזו יכולה להתאים לך. אם אתה איש עסקים התלוי במחשב הנייד שלו ושאינו אוהב ל"בזבז" זמן עבודה בהמתנה לטיסה - התקנת כרטיס כזה במחשב שלך תענה לך על הציפיות.

כאן תוכלו למצוא מקומות בארה"ב שמותקנים בהם "נקודות חמות" (hot spots) המאפשרות גלישה אלחוטית באינטרנט. 

חשוב להזכיר, כי למרות שהפרישה מתרחבת, סביר בהחלט להניח שתמצאו עצמכם נזקקים ל - hot spot שכזה, שעשוי שלא להיות בנמצא ברדיוס שלח כמה עשרות קילומטרים. מה עושים?

ישנן עוד 2 אופציות שרק נזכיר אותן כאן

  • טלפונים חכמים (Smartphones) היכולים לקבל גם את המיילים שלכם כדוגמת TREO 600 ו- Blueberry 7750 שעולים 450$ ו- 499$. ניתן לרכוש ב- Verizon וב- Sprint)
  • Connection Cards: כרטיסי מודם סלולרי המתחברים ל- Laptop ומאפשרים גלישה (איטית יותר) באינטרנט. כרטיסים מסוג זה ניתן לרכוש למשל ב- Sprint, AT&T ו- Verizon. 

Bluetooth

המושג שאול מכינוי של מנהיג ויקינגי מהמאה התשיעית, שמילא תפקיד של מפייס ומאחד בין שבטים יריבים. טכנולוגיה זו מאפשרת למכשירים שונים, כמו מחשב אישי שולחני, טלפונים, מחשב במכונית, פאלם פיילוט, טלפון סלולרי, אוזניה ועוד, ל"דבר" בקלות אחד עם השני בעזרת חיבור אלחוטי קצר טווח. 

הטכנולוגיה יכולה לחרוג מגבולות יישומי התקשורת ולגלוש גם ליישומים אחרים כגון מכשירי טלוויזיה ווידאו, תנורי מטבח ומיקרוגל, מכונות כביסה ויבוש. 

אם אופצית ה- bluetooth מופיעה בטלפון הסלולרי שלך, תוכל, למשל, לרכוש מתאם Bluetooth (מחיר בסביבות 50$) אותו ניתן לחבר ל- PC שלך (ביציאה של ה- USB) או למחשב הנייד שלך, להתקין במחשב את דיסק התוכנה שמצורף לזה ואתה בעלים גאים של מחשב תומך Bluetooth. עכשיו תוכל להעביר בין הנתונים שאגרת בטלפון הסלולרי שלך (יומן, מספרי טלפון, שירים, משחקים, תמונות וכו') היישר למחשב! 

מי שרוצה לקרוא עוד על הטכנולוגיה, בעברית, מוזמן להכנס לכאן

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ