מה אפשר ללמוד ממגיפות שעברנו?

דף הבית >> רילוקיישן >> מה אפשר ללמוד ממגיפות שעברנו?
העולם שלנו התמודד בעבר עם פריצת מגפות. כולן היו מפחידות ואיתגרו את מה שהיה עד אז נראה כמובן מאליו. ובכל זאת, אחרי כל אחת מהמגפות חזרנו לשגרה, ולעולם מחוסן יותר מבעבר. ממציאת חיסונים חדשים דרך מערכת בריאות לאומית חזקה יותר ועד חיסון עדר, העולם תמיד חזר חזק יותר מהמגיפות שהתמודד איתן.
 
בימים אלו אנחנו מתמודדים עם זמנים מאתגרים מסביב לעולם, חוסר ידיעה ומרחק פיזי בדיוק כשאנחנו צריכים אחד את השני יותר מתמיד. בהסתכלות אחורה על מגיפות העבר, אולי נוכל למצוא מעט נחמה שגם זה יעבור ונצא מזה חזקים יותר.
 
וירוס הזיקה 2015-2016
וירוס הזיקה 2015-2016
 
 
פריצת המגפה הייתה דומיננטית בברזיל בין 2015-2016. אלו שנדבקו במחלה לא הראו סממנים חריפים יותר מחום או פריחה. ההשלכות הקשות יותר היו על נשים בהריון שילדיהן נולדו עם פגמים מולדים. הוירוס עורר חששות לגבי המשחקים האולימפים שקרו בברזיל באותו קיץ, אליהם הגיעו ספורטאים וצופים רבים מכל העולם. מומחים מאמינים שהוירוס נעלם כתוצאה מכך שמי שחלה במחלה נהיה חסין אליה ובסופו של דבר לא היה ניתן להדבק יותר. עד היום הוירוס לא חזר בחומרה של 2015.
 
וירוס האבולה 2014
וירוס האבולה 2014
 
וירוס האבולה הקטלני גבה את חייהם של כ-40% מהנדבקים במערב אפריקה ב2014. צוותי רופאים ייעודים נשלחו מרחבי העולם על מנת להכשיר את הצוותים הרפואים במערב אפריקה להתמודד עם המחלה. מכשירי סריקה שהוצבו בשדות תעופה בינלאומיים איפשרו את בלימת התפשטות המחלה ברחבי העולם על ידי בדיקתם של הנוחתים ממערב אפריקה.
 
המגפה הסתיימה ב2016, אך עדיין קיים סיכוי שתתחיל מחדש. ההתמודדות עם המחלה השאירה את המדינות המושפעות עם מערכת בריאות מחוזקת, כמו גם מאגר תרומות דם נרחב יותר. המדינות המושפעות אומנם מוכנות יותר להתמודד עם אירועים דרמטים כאלה כיום אבל המחלה עדיין לקחה את חייהם של רבים.
 
התפרצות שפעת החזירים של 2009
 
התפרצות שפעת החזירים של 2009
 
 
ב2009 פרצה שפעת החזירים בארצות הברית. ברובה, שפעת החזירים נראתה כמו כל שפעת רגילה. הבעיה נבעה מכך שחולי השפעת היו חסינים לרוב התרופות האנטי-וירליות, מה שהקשה על מיגור המחלה והשפעותיה על החולים בה. מספר החולים היה גבוה מאוד ורבים מתו מהמחלה. המחלה השפיעה בעיקר על אנשים צעירים יותר, ולכן מספר המתים היה נמוך בהרבה מזה של מגפות קודמות. מכיוון ששפעת החזירים הייתה סוג נוסף של שפעת, היה קל יותר לפתח לה חיסון ולעצור את חזרת המגפה.
 
מגפת הפוליו האמריקאית 1916-1955
 
מגפת הפוליו האמריקאית 1916-1955
 
מחלת הפוליו הייתה דומיננטית בארצות הברית בין 1916 עד 1955. המחלה גורמת לשיתוק קשה ונדבקים בה על ידי מגע עם אדם חולה, אך מספר מקרי המוות מהמחלה נמוכים יחסית למגפות אחרות. חיסון למחלה פותח ב1955 וכך התאפשר לארצות הברית להיות נקיה לחלוטין מפוליו ב1979. היום, תודות לפופולריות של החיסון, רוב איזורי העולם נקיים לחלוטין ממחלת הפוליו, חוץ מאפגניסטן, פקיסטאן וניגריה.
 
השפעת הספרדית 1918-1919
השפעת הספרדית 1918-1919
  
Walter Reed Hospital flu ward during the Spanish Flu epidemic of 1918-19
 
השפעת הספרדית התפשטה בכל העולם אבל קיבלה את שמה ממקום הופעתה בחדשות בפעם הראשונה - ספרד. המחסור בטיפול מתאים למחלה ומהירות ההדבקה שלה, הובילו לתמותה גבוהה מאוד ברחבי העולם.
 
המחלה נגמרה בקיץ 1919 בגלל חיסון עדר - אלו שחלו והבריאו פיתחו חיסון למחלה. מדינות וערים לקחו צעדים שונים על מנת למגר את המחלה. סגירת מרחבים ציבורים וקנסות לאנשים שלא חבשו מסכות הוכחו להיות הצעדים הטובים ביותר במיגור המחלה והורדת אחוזי התמותה.
 
 
העולם שלנו ראה התפרצויות של מחלות רבות ברמות עוצמה שונות שבסיומן נחוותה חזרה לשגרה עם יותר ידע וחוסן. היום, שוב, אנחנו מתמודדים עם זמנים לא קלים, אבל אם נקשיב כולנו להוראות הממשלה ונשאר בביתנו כמה שניתן, כולנו נתרום למיגור המחלה והשפעותיה. כמו כן, כבר עכשיו  אנחנו רואים שיפור ניכר בזיהום האוויר והאטה של ההתחממות הגלובלית, אנחנו יכולים לקוות לראות תוצאות חיוביות נוספות שיאפשרו לעולם שלנו להתחזק, בעוד אנו עובדים ביחד על מנת לעצור את המגפה הזאת.
 

הצעה לביטוח רפואי בחו''ל

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*על ידי לחיצה על 'שלח' אתה מקבל עלייך את תנאי השימוש של אתר דיוידשילד


למידע נוסף לחצו כאן

Davidshield סוכנות לביטוח חיים (2000) בע"מ.
החברה המבטחת- דיויד שילד חברה לביטוח בע"מ